Ragnar Kaljustele avavõistluselt poodiumikoht – EST RX

Ragnar Kaljustele avavõistluselt poodiumikoht

“Hommikul olin päris närvis, sest see oli ikkagi minu esimene sõit rallikrossis ning erines oluliselt minu eelnevatest võistlustest,” sõnas pühapäeval rallikrossi meistrisarjas debüteerinud Ragnar Kaljuste.

“Üldiselt jäin võistlusega rahule. Sain sõidukogemust nii vihmaselt kui ka kuivalt rajalt,” ütles 15-aastane Ragnar Kaljuste, kes äsja sai esimesed tuleristsed rallikrossivõistluselt. “Esimese sõidu võtsin natukene ettevaatlikumalt ja iga järgmise sõiduga muutusin enesekindlamaks. Päeva viimase sõiduga ma rahul ei olnud, kuna tegin seal kaks suurt viga. Neis sõitudes üks viga otsustab.”

“Noorte arvestusklassi kolmas koht oli pigem selline lohutusauhind, sest meid oligi ainult kolm,” nentis Tartu külje alt Ülenurmest pärit noor mootorisportlane, tundes samas rõõmu selle üle, et 37 võistleja hulgas õnnestus tal kokkuvõttes olla 23. positsioonil. “See ületas minu ootused esimese võistluse kohta.”

Kuidas Ragnar Kaljuste rallikrossi juurde jõudis? “Enne seda tegelesin kaks aastat kardispordiga. Krosskardi avastasin eelmisel aastal Laitse rallipargis, kui käisin oma väiksema venna “Talendid Rajale” võistlusi vaatamas. Seal tegime vajalikud kokkulepped ja sügisel sain juba krosskarti proovida.”

Sel aastal CKR Estonia võistkonna ridades Eesti rallikrossi meistrivõistlustele keskenduv noormees ütles, et ta ei ole päriselt selga keeranud ka oma senisele harrastusele: “Kardisõiduga ma lõppu teinud ei ole. Tark Racing tiim võimaldab mul kätt soojas hoida kuuekäigulise Kz2 kardiga. Kas sellel aastal võistlustel osalen, on veel lahtine.”

Oma taustast kõneldes märkis ta, et on perekonnast esimene, kes mootorispordiga tegelema hakkas. “Esimene kokkupuude kardiga oli 2018. aasta juulis, kui läksin Lange Motokeskusesse hobikardiga sõitma. Seal harjutasin kaks kuud omal käel. Siis tekkis mõte proovida võistluskarti. Tark Racing tiim pakkus testpäeva võimaluse ning sealt see kõik alguse saigi.”

Mis eelseisval hooajal kuuel rallikrossivõistlusel osalevale noormehele kõige suuremaks väljakutseks kujuneb? “Kindlasti on kõige raskem uute radade õppimine ja nendega kohanemine,” tunnistas Kaljuste. “Aga CKR Estonia meeskond on alati nõu ja jõuga toeks ning abiks.”

Rando Aav. Rally.ee