Portugal RX: Starti on minemas kolm eestlast – EST RX

Portugal RX: Starti on minemas kolm eestlast

Juba sel nädalavahetusel algab FIA World Rallycross Championship’i uus hooaeg, mil Portugalis, Montalegres toimub rallikrossi esimene etapp.

Super1600 klassis on 14 riigist osalejaid kokku 21. Avaldatud stardinimekirjas leiame Super1600 klassist kolm eestlast. Nendeks on: Janno Ligur, kes võistleb Škoda Fabiaga; Siim Saluri, kes võistlemas uue võistlusauto Renault Twingoga ning Andre Kurg, kes samuti võistleb Škoda Fabiaga.
Siim Saluri
Siim Saluri: Kuidas on Teil ettevalmistustega läinud? Teame, et oled võistlustulle astumas uue autoga, kuidas Sulle endale auto meeldib? Kas oled ka piisavalt treeningsõite teha saanud? Millised on ootused/lootused Portugali etapilt?
“Ootused Portugali etapilt on kindlasti suured. Esmaspäeval sai treeningsõite tehtud Saksamaal, ning nädala teisel poolel sai kaks päeva treeningsõite tehtud Prantsusmaal. Rohkem enne etappi treeningsõite ei tee. Muidugi on vaja ka palju tööd teha veel, kuna plaanin teha kogu RX-hooaja kaasa.”

Janno Ligur: Kuidas on Teil ettevalmistustega läinud? Milline on selleaastane auto disain? Millised on ootused/lootused Portugali etapilt?
“Ettevalmistustega on läinud täitsa hästi, ainult uued amordid ei jõudnud kohale. Muidu on kõik sujunud hästi. Disain sai pandud eelmise nädala lõpupoole. Muidu on disain inspireeritud veidi Eestist ja tõotab tulema ilus, aga eks lõpptulemust näeb siis kui kõik on auto peale saanud. Esimeseks etapiks kõrgeid sihte ei sea, muidugi anname endast maksimumi. Esialgu poolfinaal, siis vaatame sealt edasi. Sõidupaus on olnud pikk ning loodame veel veidi sõidutrenni teha enne kui stardime Portugali poole esmaspäeval.”

Andre Kurg: Kuidas on Teil ettevalmistustega läinud? Milline on selleaastane auto disain? Millised on ootused/lootused Portugali etapilt?
“Ettevalmistusega oleme hetkel graafikus ning auto on sisuliselt valmis. Hooaja avavõistlusele lähme veel vana disainiga, kuid Eesti MV 1. etapiks võib ka see olla muututnud. Kuna möödunud aastase Soome etapil rendiauto elektriprobleemide tõttu ei käivitunud, siis saab Portugali etapp olema meie jaoks Euroopa RX debüüt. Meie esimesel võistlusel tahame selgeks saada, milline on Eesti ja Euroopa tasemete vahe ning kuhu me kiiruse poolest paigutume. Loodame teha kiiret sõitu ning anda endast parima.”

Portugali etappi rada on 1520 meetrit pikk, millest 60% on asfalt ning 40% on kruus. Fotol raja joonis, sinisega märgitud osa on kruusa-ala.

RX

Janno Liguri 2015.a auto disain:

Registreerunute nimekirja saab vaadata SIIT 

Palju edu Teile Siim, Janno ja Andre!