Piiroja rallikross sõideti keerulistes rajatingimustes – EST RX

Piiroja rallikross sõideti keerulistes rajatingimustes

Möödunud laupäeval Piiroja rallikrossirajal sõidetud Olerex Eesti MV 4. etapp läheb ajalukku kui raskeimates tingimustes sõidetud rallikrossivõistlus. Mitmel päeval enne võistlust sadanud lausvihm muutis raja pehmeks, et mitte öelda läbimatuks.  Ometi startis sel päeval etapivõitu püüdma 29 võistlejat.

Klassis TouringCar  oli eelmise Piiroja etapivõitu  kaitsmas Rommi Pukk, kellele pakkusid kõva konkurentsi  Kalmer Vaht ja Margo Soomets. Nende kolme mehe vahel jagati sellises järjestuses ka tagaveoliste masinate klassis poodiumikohad.


Foto: Piret Jaani

Klassis Super1600 näitas rasketes tingimustes head minekut Arvo Kask, kes võttis ka etapivõidu. Tema suurim konkurent Janno Ligur tegi teises eelvoorus ootamatult sõiduvea ja lõhkus oma auto mitmeid kordi üle katuse käies täielikult.

Selle klassi 4. etapi võidukarika saigi Arvo Kask, teise koha võitles välja Tõnu Peek ja kolmanda Andre Kurg.

Kask kindlustas etapivõiduga punktitabelis oma liidrikohta, edestades teisele kohale tõusnud Kurge 24 punktiga. Janno Liguri kukutas ebaõnnestunud etapp kolmandaks, jäädes Andre Kurest maha  6 punktiga (68 punkti). Loodetavasti jõuab  Euroopa meistrisarjas kaasa tegev Ligur oma masina järgmiseks etapiks korda ja on  taas rajal.


Foto: Piret Jaani

Heas hoos oli Junior 1600 klassi sõitja Georg Orr, kes jõudis välja nn suurde finaali ja sai finišilipu kolmandana. See tagas talle ka Junior-klassis etapivõidu. Noorteklassi teine koht läks Venemaa sõitjale Pavel Krychevskile. Kolmanda koha karika sai noor Soome võidusõitja Sami-Matti Trogen.

Orr on pärast nelja etappi kogunud  72 punkti ja tõusis Junior-klassis sarja liidriks. Teist kohta hoiab eelmise aasta meister Mihkel Varul (punkte 68).


Foto: Piret Jaani

Nelikveoliste masinate klassis SuperCar võidutses taas lätlane Janis Baumanis, kel õnnestus edestada Ricardo Bortkevitšit ning Oliver Obergi.

SuperCar klassi punktitabelit juhib pärast 4. etappi Janis Baumanis  86 punktiga. Hoolimata  ebaõnnest Piiroja etapil suutis Andri Õun oma teise positsiooni 74 punktiga säilitada. Temast jääb vaid punkti kaugusele Ricardo Bortkevitš.


Foto: Piret Jaani

Järgmine etapp Olerex Eesti MV rallikrossis sõidetakse 15. augustil Vasalemma rallikrossirajal.

TULEMUSED:

TOURINGCAR
Rommi Pukk
Kalmer Vaht
Margo Soomets

SUPER1600
Arvo Kask
Tõnu Peek
Andre Kurg

JUNIOR1600
Georg Orr
Pavel Krichevski
Sami-Matti Trogen

SUPERCAR
Janis Baumanis
Ricardo Bortkevitš
Oliver Oberg