Petter Solberg võitis ajaloolise esimese MM-etapi – EST RX

Petter Solberg võitis ajaloolise esimese MM-etapi

Tänavu esmakordselt toimuva rallikrossi MM-sarja avaetapi võitis Portugalis Montalegre rajal autoralli eksmaailmameister Petter Solberg, teine oli eestlastele väga tuttav norralane Andreas Bakkerud ja kolmas peaaegu, et “meie oma” mees lätlane Reinis Nitišš.

 

Teise-kolmanda kohaga lõpetasid Fordil sõitnud norralane Anders Bakkerud ja samuti Fordil kihutanud lätlane Reinis Nitišs. «Tänane päev on nagu unistuse täitumine,» rõõmustas Solberg poodiumil. «Olen võidu nimel nii pikalt heidelnud, nii et tunne on nagu elu esimest rallit võites! Olen kindel, et isegi ema ja isa on mu üle uhked. Ning loomulikult pean tänama ka oma naist Pernillat ja fantastilise mehaanikuid.»

Foto: Petter Solberg võidukana Portugalis/ Mark Szerenyi, Rallycross.HU

Lisaks esikolmikule jõudsid finaali veel belglane Koen Pauwels, Topi Heikkinen ja Anton Marklund. Eelsõitudes suurepärast kiirust näidanud valitsev Euroopa meister Timur Timerzjanov piirdus poolfinaaliga. Täielikult läks avaetapp aia taha vormel-1 sarja eksmaailmameistril Jacques Villeneuve’il, kes oli hädas rehvipurunemiste ja autost lekkiva jahutusvedelikuga ega jõudnud isegi poolfinaalidesse. Euroopa meistrivõistluste arvestuses sõidetud Super1600 klassis tegi kaasa ka eestlane Siim Saluri, kuid tehnikaprobleemide tõttu jäi ta punktideta.

allikas: sport.postimees.ee