Otto Täht – Eesmärgiks meistritiitel – EST RX

Otto Täht – Eesmärgiks meistritiitel

Otto on 21 aastane TTÜ üliõpilane Tartust, kes ühtlasi ka rallikrossis Supercar klassi noorimaks sõitjaks. Kuid tema autospordikogemus on juba praeguseks muljetavaldav. Olerex Eesti rallikross tegigi temaga juttu, et uurida mehe mineviku, oleviku ja tuleviku kohta.

Algas tee nii nagu paljudel teistelgi 2006a alguses tänavaauto ja noortesprintidega. Sama aasta keskel soetati ka N3 klassi Renault Clio ning 2008 liiguti edasi sportrallisse. Clio aga kippus lagunema ambitsioonide kasvamisega paralleelselt – 2011 renditi Soomest Fiesta R2 ning hakati võistlema Soome Fiesta Trophy sarjas. Juba esimesel hooajal saavutas Otto kokkuvõttes teise koha ning kutsuti Suurbritanniasse M-Sport Shootout Competitionile, mida ta peab ühtlasi ka seniseks võistluskarjääri kõrgpunktiks.

Tee tipu suunas tundus olema sillutatud, kuid 2012a hooajaks sai valitud hoopis rallikross, mis oma olemuselt täiesti erinev – kiiruskatsed vahetunud mees-mehe vastu võistlemisega ning autoks neliveoline, kordades võimsam Mitsubishi Lancer Evolution VI.
Rallikrossi kasuks rääkisidki põhiliselt kolm põhjust. Esiteks maksab rallis üks hooaeg esiveolise „jalgrattaga“ lausa 2-3 korda nii palju, kui üks hooaeg Supercariga rallikrossis. Teiseks oli valik esiveolise 170-hobujõulise ja 500 hobujõulise neliveolise auto vahel. Puhtalt „funfactori“ erinevus. Ning kolmandaks tundus pärast üht õnnetult lõppenud Viru ralli hüpet mõistlikum kolida puude vahelt kinnisele rajale.

Viienda käigu põhjagaasiga (Fiesta R2 puhul 160-170km/h) Kehala paarisraja trampliinilt maandumine auto ninale. Metsas lõpevad sellised asjad teinekord oluliselt kehvemini.
2012a hooajal jõuti rajale vaid korra, kuid eesmärgiks oli asju teha korralikult ja rahulikult. Seetõttu sai hangitud Lätis sõitnud ralli-Evo, mis Eestis võeti täielikult tükkideks ning ehitati nullist üles. Sisuliselt jäi esialgsest autost alles vaid puuriga kere ja mootori plokikaas.
Nüüd valmistutakse aga 2013a hooajaks, mis enam polegi kaugel. Kätt hoitakse soojas Eesti karikavõistlustel jäärajas ja kindlasti osaletakse terve hooaeg rallikrossi meistrivõistlustel. Eesmärgiks sellise kogemustepagasi ja hea ettevalmistusega mehel kahtlemata Eesti meistritiitel.

Jäärajal on karikavõidu suunas ots juba lahti tehtud – esimene etapp võidetud. Kuidas aga võita konkurente jääl: „Kui sõidad ülirahulikult ja võimalikult otse on ajad super, aga nagu hakkad rumalusi tegema ja külg ees libisema, on ajaliselt pahandus majas. Esimeses voorus alles rajaga tutvudes tuligi parim aeg.“
Meil jääb üle soovida veel vaid kindlat kätt ja edu eesmärkide saavutamisel!

Järgmine Eesti Karikavõistluste etapp jäärajas toimub juba sellel nädalavahetusel, 16.veebruaril Kuremaal.
Registreerimine: http://www.autosport.ee/rk/
Lisainfo: http://www.facebook.com/events/500372933341279/

Otto Täht fännileht: https://www.facebook.com/pages/OttoTäht-Racing/188176194549755?fref=ts