Olerex Eesti MV rallikrossis hooaeg sai ruudulipu Missos – EST RX

Olerex Eesti MV rallikrossis hooaeg sai ruudulipu Missos

Täna 15.oktoobril peeti Misso rallikrossirajal Olerex Eesti MV rallikrossis viimane 8.etapp. Nii mõnelegi sõitjale oli see etapp otsustavaks meistritiitli saamisel.

Division 1 klassis oli enne viimast etappi esikoht lahtine. Sten Oja, kes hooaja kahte esimest etappi ei sõitnud, kuid ülejäänud oli senini võitnud, võitles esikoha nimel Pait Reimaniga. Sellel korral oli eestlastega koos rajal D1 klassis ka 2000.aasta autokrossi Euroopa meister Ugis Traubergs, kes üritas Stenile küll tagatulesid näidata, kuid päeva lõppkokkuvõttes pidi siiski leppima teise kohaga Oja järel.

Seega võttis Sten Oja nii 8.etapi võidu kui ka Eesti meistritiitli. Teise koha sai täna eelnevalt mainitud Ugis Traubergs ning kolmandana sai ruudulipu Pait Reiman, kes üldkokkuvõttes on nüüd teine ning meistrivõistluste kolmanda koha punktitabeli järgi saab täna katkestama pidanud Helmet Palm.

Klassis Division 1A läks Janno Ligur taas konkurentidel eest ära ning võttis kindlalt nii esikoha kui ka meistritiitli. Tema taga aga toimus kõva lahing Arvo Kase ja Andre Kure vahel. Mõlemad noormehed ihkasid kogu hingest meistrivõistluste väärtuslikku teist kohta. Sel etapil suutis Arvo Kask aga Kurge oma seljataga hoida ning noppis etapi teise koha, mis andsid talle väärtuslikud punktid selleks, et võtta ka Eesti MV II koht.

ERK2000 klassis, kus lätlane Reinis Nitišs oli juba eelneval etapil kindlustanud oma meistritiitli ning ei pidanud ka Missos seetõttu rajale minema, finišeeris esimesena Alvar Kuusik, teisena Joosep Narusk ning kolmandana Priit Rebane. Punktitabelis aga platseeruvad esikolmikus I Reinis Nitišs, II Silver Havamaa ja III Alvar Kuusik.

Juuniorite klassis oli Missos rohkem sõitjaid kui tavaliselt. Miljandile ja Tederile pakkusid konkurentsi Sander Kurg ja Casper Eerikson. Esikoha võttis täna Andre Teder, tema järel astus poodiumile Miljand Sander, kes omakorda suutis hoida seljataga Kurg Sandrit. Meistritiitel noorte klassis kuulub aga siiski sel hooajal rallikrossi pesamuna Sander Miljandile, II koht läheb Andre Tederile ja III Marten Teppanile.

Rommi Pukk oli juba enne Missot kindlustanud meistritiitli. Kuid võitlejahingega Pukk võttis ka täna esikoha. Kalmer Vahtil  tuli leppida tubli teise kohaga ning Siim Sündema sai Võrumaal III koha. Punktitabel aga üldkokkuvõttes näitab, et Rommi Pukk on RWD meister, II koha karikas kuulub Kevo Kärpile ning kolmas Kalmer Vahtile.

Tänase päeva kokkuvõtteks võib öelda, et tegemist oli vaieldamatult ühe põnevama ja adrenaliinirohkema etapiga sel hooajal. Jääme  ootusärevuses ootma 2012. hooaega, sest see lubab uusi sõitjaid, uusi rallikrossiradu ja uusi põnevaid etappe! Kohtumiseni uuel hooajal!

L.K