Olerex Eesti MV eelviimane etapp sõideti väga äärmuslikes tingimustes – EST RX

Olerex Eesti MV eelviimane etapp sõideti väga äärmuslikes tingimustes

Täna sõideti Põltsamaa lähistel Piiroja rallikrossirajal Olerex Eesti MV VII etapp. Treeningsõidud, ajasõidud ja ka esimene eelsõit suudeti sõita suhteliselt kuivades oludes, kuid peale eelsõidu lõppu algas lõputuna näiv vihmasadu ja äikesetorm. Selle tõttu anti ka „wet race“ märguanne, mis tähendab, et sõitjatel on õigus rehve lõigata. Suure saju tõttu tuli ära jätta ka rallikrossis traditsiooniks saanud avadefilee Kohe kui vihm pisutki järgi andis, anti start teisele eelsõidule. Rada oli selleks ajaks katmas vesi, mille tõttu liikusid masinad rajal äärmiselt aeglaselt, kuid see-eest oli põnevust rohkem kui küll. Oma rolli mängis kindlasti ka rajale enne etappi ehitatud jokker lap, mis sundis sõitjaid  oma taktikaid hästi läbi mõtlema.

Klassis TouringCar ehk tagaveoliste masinate klassis olid kohal juba tuntud nimed: Pukk, Vaht ja Sündema ning nendega oli liitunud ka lätlane Emils Krumins. Eelsõitudest peale andsid mehed märku, et kergelt keegi oma kohta ei loovuta. Vaht ja Pukk võitsid mõlemad ühe eelsõidu, Sündema võttis mõlema sõidu kolmanda koha ja lätlane neljanda. Kokkuvõttes valis A-finaalis stardikohta Pukk, kuid Vahtil õnnestus sõit hästi ning võttis siiski väga vajaliku etapi võidu. Finišeeriti järjekorras Vaht, Pukk, Sündema ja Krumins.

Punktitabel näitab peale halvima etapi tulemuse maha arvutamist:

01 Kalmer Vaht 134 117
02 Rommi Pukk 113 113
03 Siim Sündema 77 77

Super1600 klassis sõitev Arvo Kask, kellele oli tänane etapp Eesti meistritiitli tähtsusega, oli äärmiselt õnnelik antud ilmastikuolude üle ja tundus, et põhjusega. Oma masinat vett täis rajal valdas mees tõesti suurepäraselt, tänu sellele tuli ka kahe eelsõidu võit oma suurima konkurendi Liguri ees, mis tagas Kasele parima stardipositsiooni finaalis. B-finaalist sõitsid end A-finaali lisaks ka Andre Kurg ning Riho Loit. Start antud, otsustasid nii välisrajalt startinud Kask kui ka siserajalt startinud Janno Ligur, koos jokkerisse minna, mille tagajärjel toimus võistluslik kokkupõrge ja Ligur pääses Kase ette. Selles järjekorras jätkati meeletut mudas kihutamist, Ligur ees ja Kask tema kannul. Kuid siis jäi Kase masin tee äärde – üles ütles käigukast ja see lõpetas mehe võistluse. Ligur sõitis uhkes üksinduses finišisse, kindlustades endale Eesti meistritiitlit ning tema järel tulid üle finišijoone Siim Saluri ning Priit Rebane.

 

01 Janno Ligur 130 117
02 Arvo Kask 109 99
03 Andre Kurg 98 87

 

Koos Super1600 klassiga sõitvad juuniorid tegid väga kõva sõidu. B-finaalis astus Riho Loidi kandadele teist korda sarjas kaasa sõitev noorvõistleja Keiro Orgus. Kus võimalik, pani julgelt „nina“ vahele ja ei tundnud mingit aukartust endast tublisti vanemate ja staažikamate sõitjate ees. Samuti pääses eelsõitude tulemusena otse A-finaali hetkel noorte punktitabeli liider Casper Eerikson. Noorte arvestuses oli esikolmik järgmine: Eerikson, Orgus ja Tikkerbär.

01 Casper Eerikson 142 125
02 Andre Teder 88 88
03 Mart Tikkerbär 49 49

Kõige võimsamate masinate klassis SuperCar tundus, et neid mehi ei sega ei vihm ega vett täis rada. Autod liikusid endiselt kiirelt ja võimsalt. Ruve Veski ja Helmet Palm jagasid kohti juba eelsõitudes, kord üks esimene ja kord teine. Oli selge, et A-finaali esikoht kuulub täna just ühele neist. Nii ka oli. Parima stardikoha finaalis sai valida Veski ning tema kõrvalt startis Palm. Kolmandalt stardipositsioonilt läks finaalis rajale Lepik, neljandalt Õun, viiendalt Oberg.

Ruve Veski ja Helmet Palm võitlesid finaalis tugevalt, kuid oma paremust näitas sel korral taas Veski, kes võttis etapivõidu. Palm finišeeris teisena ning tema selja taga jagasid maid Lepik ja Õun. Lepik, kellele kuulus selle etapi kiireima ringiaja lisapunkt, püüdis küll Õuna püüda, kuid sel korral see veel ei õnnestunud ja Õun sõitis endale välja tubli kolmanda koha.

Selle klassi punktitabeli seis:

01 Helmet Palm 127 115
02 Ruve Veski 108 108
03 Andri Õun 107 96

Sarja kaheksas ja ka viimane etapp sõidetakse 29. septembril Elvas Kulbilohu rajal. Et tegemist on ka Balti karikasarja II etapiga, on rajale oodata rohkesti ka Läti ja Leedu rallikrossisõitjaid.