Olerex Eesti meistrivõistlustel rallikrossis sõidetakse tänavu nii uutel kui vanadel radadel – EST RX

Olerex Eesti meistrivõistlustel rallikrossis sõidetakse tänavu nii uutel kui vanadel radadel

2013 aasta Olerex Eesti meistrivõistlusteni rallikrossis on praegu küll aega, kuid see ei sega meil sellel teemal rääkimast. On ju täna Euroopa tasemel rallikross murdnud ka peavoolumeediasse, kui hommikul teatas 2003. aasta autoralli maailmameister Petter Solberg, et tema valik sellel aastal on rallikross. Nii Euroopas kui Ameerikas ja autoks Super Car klassi kuuluv Citroen DS3. Väga meeldiv uudis igal juhul ja selle kõige valguses on sobilik rääkida ka kodusest rallikrossist.

Sellel aastal sõidetakse kokku kaheksa etappi ja need etapid jagunevad ära neljale rajale: Kulbilohu Elva külje all, Misso, Piiroja Põltsamaa külje all ja päris uue tegijana astub mängu Audruringi rallikrossirada.

Kui kolm eelpool mainitud rada on sõitjatele ja ka publikule tuttavad, siis Audruringi vana rajaosa sees olev rallikrossirada on uus kõigile. Rallikrossi komitee esimehe Madis Uibo sõnul saab Audruringi rallikrossirada mõningad vajalikud täiendused, nagu näiteks pikem, reeglitele vastav stardisirge ja jokker lap osa. Kulbilohus sõideti eelmisel aastal peale uuenduskuuri ja see oli väga populaarne etapp, sama saab öelda ka Misso ja Piiroja kohta, kus raja ääres oli palju publikut, palju aitab siin kaasa kohalike elanike huvi võistluste vastu.

Kui vaadata selle aasta kalendrit, siis Tallinnas või Tallinna lähedal ühtegi etappi ei sõideta. Kuid see ei tähenda, et järgmisel aastal rallikross Tallinna ümbrusesse ei jõuaks.

„Sel aastal tõesti pole pealinna ümbruses ühtegi etappi, kuid me ei välista, et rallikross võib taas toimuda Laitse Rally Park rajal. Teemaks oli ka Tabasalu uus kardirada, millele ehitatakse juurde kruusalõik, peale mida saaks seal ka rallikrossi sõita, kuid kuna polnud päris kindel, kas sellega saadakse valmis, siis ei hakanud riski võtma. Kuid oleme Tabasalu rajal võistluse korraldamisest väga huvitatud, Tallinnale lähedal ja Tabasalu ning selle ümbruse enda näol on tegu samuti suure asustusega piirkonnaga,“ rääkis Madis Uibo.

2013.a. “Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis“
27.04 Hooaja avamine ELVA – KULBILOHU
1. etapp 11.05 ELVA – KULBILOHU
2. etapp 25.05 PÄRNU – AUDRU
3. etapp 08.06 PÕLTSAMAA – PIIROJA
4. etapp 29.06 PÄRNU – AUDRU
5. etapp 13.07 VÕRUMAA – MISSO
6. etapp 10.08 PÕLTSAMAA – PIIROJA
7. etapp 24.08 VÕRUMAA – MISSO
8. etapp 07.09 ELVA – KULBILOHU

Artikkel: autosport.ee
Foto: Pille Russi