Olerex Eesti meistrivõistluste sarjast välja kasvanud läti andekas rallikrossisõitja Reinis Nitišš võistleb sel nädalavahetusel Ameerikas Los Angeleses peetavatel X Games´del – EST RX

Olerex Eesti meistrivõistluste sarjast välja kasvanud läti andekas rallikrossisõitja Reinis Nitišš võistleb sel nädalavahetusel Ameerikas Los Angeleses peetavatel X Games´del

 

Juba sel nädalavahetusel peetakse Ameerikas, Los Angeleses järjekordsed X Games võistlused. Eelmisel nädalal levis info, et sinna on kutse saanud ka meie lõunanaaber Reinis Nitišš. Meile teadaolevalt peaks Reinis Nitišš olema esimene baltikumist pärit rallikrossisõitja, keda on kutsutud osalema suurejoonelistel X Games´del.

Helistasime täna lõuna ajal Reinisele, et uurida, kus ta hetkel viibib ja mis on edasised plaanid. Telefonile vastas väga unine noor rallikrossisõitja, kes oli siiski valmis hea meelega infot jagama. nagu selgus, oli Reinis juba Los Angeleses ja neil oli sel hetkel veel öö. Reinis avaldas, et oma elu esimese rallikrossi sõitis ta Laitses, Harjumaal, kui 2011.aastal sai alguse Olerex Eesti meistrivõistluste sari rallikrossis. Uurides 2011.aasta Olerex Eesti meistrivõistluste tulemusi selgub, et ERK2000 klassis osales Reinis kaheksast etapist seitsmel, kusjuures võitis nendest omakorda viis etappi. Reinis märkis, et tihti küsitakse temalt, kuidas sattus ta rallikrossi ja siis ta alati meenutab, et kui poleks olnud Eesti meistrivõistluste sarja, poleks ta ka arvatavasti rallikrossiga sedavõrd sinapeale saanud.

X Games´del võistleb Reinis SuperCar Lite/ Ford Rallycross Lite klassis neljarattaveolise autoga. Reinis märkis, et pole veel SuperCar Lite´i testida jõudnud, kuid usub, et tegemist on väga kiire autoga. SuperCar Lite tootja andmetel on tegemist 2,4l mootoriga, neljarattaveolise autoga, millel on 320 hobujõudu ja 300Nm. Võistlusauto kogukaal on kõigest 1100kg.

Reinis Nitišš juhib hetkel ka FIA/ IMG Euroopa rallikrossi meistrivõistlusi Super1600 klassis, kus ta võistleb Soome meeskonna SET Promotion all Renault Clio´ga.