Norra RX kujunes välja tõeliseks põrguks – EST RX

Norra RX kujunes välja tõeliseks põrguks

Sellel nädalavahetustel peeti Euroopa meistrivõistluste 5. etapp Norras rajal nimega HELL. Raja nimele kohaselt oli tegemist korraliku põrguga. Terve nädalavahetuse ülimat kiirust näidanud ning kaks esimest eelsõitu võitnud Solbergile tundus nädalavahetus minevat sarnaselt eelmisele võistlusele Soomes, kus kiirus on hea ja finaalikoht kindel.Samuti on oma tehnika korralikult kestma saanud Monster Energy sõitjad Liam Doran ja Andreas Bakkerud. Kui peamised staarid olid kohalikud Petter ja Bakkerud, siis samuti näitas head kiirust oma agressiivse sõidu poolest tuntud Liam Doran.

SuperCar klassis ei läinud kõik nii nagu arvata võis. Solbergil oli taaskord sarnaselt probleemid Soomes juhtunuga ja seega jäädi viimase sõitjana poolfinaalidest välja. Kõik kes vaatasid otseülekannet võisid näha tõsist pettumust Petteri näos. Petteri kõrval tõusis uueks kiireimaks sõitjaks rajal norrakas Bakkerud ja finaali mindi vastu esimeselt stardikohalt. Ülivõimsa stardi tegi aga tagant startinud Doran, kuid sõitu asus juhtima Bakkerud. Kahjuks aga ei kestnud norrakate pidu kaua. Bakkerudil tuli rehv veljelt maha, mis tähendas automaatselt tempo langust ja viiendat kohta finaalis. Sõidu võidu võttis aga meeskonnakaaslane Liam Doran. Teise koha saavutas tänavusel hooajal 3 korda teiseks jäänud eelmise aasta meister Timur Timerzyanov, kes oma stabiilsusega juhib ka meistrivõistlusi tänavusel hooajal. Kolmandaks jäi prantslane Davey Jeanney.

Eestlasi esindas Norras Reinsalu Sport sõitjad Valdur Reinsalu ja Andri Õun. Kahjuks oli mõlemal sõitjal oli mitmeid probleeme tehnikaga. Andri Õuna autol vahetati ööl vastu pühapäeva ka mootor, kuid kaks katkestatud eelsõitu ei lubanud kõrgemat kohta kui 24. Valdur Reinsalu näitas paremat kiirust, kuid pisut alt vedanud tehnika tõttu tuli leppida 21. kohaga. Olenemata sellest kogusid mõlemad sõitjad kahtlemata väga palju kogemusi tulevaks Rootsi RX etapiks.

Super1600 klassis pakkus kahtlemata eestlastele palju rõõmu juba kolmandat korda järjest võidutsenud lätlane Reinis Nitiss. Reinisel on väga tugev Set Promotion meeskond kuid kahtlemata võib sõite vaadates öelda, et Nitiss on tohutult arenenud ning saamaks tipptasemel sõitjaks. Teiseks jäi meeskonnakaaslane Ildar Rakhmatullin ning kolmandaks Ulrik Linnemann.

TouringCar klassis võttis kindla võidu kohalik wildcard sõitja Lars Oivind Enerberg. Teiseks jäi ilma suuri riske võtmata Derek Tohill ning kolmandaks samuti kohalik Anders Braten.

JRX võidutses William Nilsson Kevin Hanseni ja Magda Anderssoni ees.

1. päeva pildid
2. päeva pildid

Pilt/photo: RallycrossRX / Tombanks | Photography