Noor lätlane Reinis Nitišš piilub SuperCar klassi poole – EST RX

Noor lätlane Reinis Nitišš piilub SuperCar klassi poole

2013.a Euroopa rallikrossi meister Reinis Nitišš sõidab sel nädalavahetusel Rootsis toimuvatel Rootsi rallikrossi meistrivõistluste finaaletapil eestlastele tuttava TT Motorspordist pärit Citroen C4 SuperCariga.

Foto: ERC24.com/Jan Rafoss

 

Reinis Nitišš, kes mäletatavasti on 2011.a Olerex Eesti meister rallikrossis klassis ERK, võitis 2013.a Euroopa meistritiitli klassis Super1600. Reinis Nitišš ei ole küll kõige noorem euroopa meister, sest 2009.a võitis norralane Mats Lysen meistritiitli olles 17 aastat ja 264 päeva vana, kuid Nitišš oli viimasel etapil 17 aastat ja 273 päeva vana. 

Nitišš on andnud erc24.com lehele usutluse, mille kohaselt ootab väga SuperCariga sõitu Rootsis ja teeb plaane järgmiseks, 2014.a hooajaks. Nitišš sõidab Rootsis läti meeskonna ja ettevõtte TT Motorsport poolt ettevalmistatud Citroen C4-ga. Kõigile eestlastele on sama Citroen C4 tuttav 2011.a viimasest Missos toimunud etapist, kui sama autoga oli rajal lätlane Ivo Traubergs. Nitišš loodab sellest sõidust Rootsis saada head kogemust SuperCariga sõidust, mida kasutada ära juba järgmisel hooajal. Pärast võistlust on IMG lubanud noorele lätlasele, et ta saab testida vähemalt 16 ringi Anton Marklundi Volkswagen Polo Mk5 SuperCari. Nitišš ei varja erutust, et ootab seda väga.

Nitišš tänab väga oma perekonda, kelle toetuseta ei oleks tema unistused täitunud. Hetkel tegeleb Reinis ise Lätis meediaga, kuna varasemalt pole ükski lätlane tulnud euroopa meistriks rallikrossis, siis on meedia tähelepanu väga suur.  Reinise isa tegeleb hetkel järgmiseks hooajaks sponsorite leidmisega, et saada kokku SuperCar klassis sõitmiseks eelarve.

Refereeritud www.erc24.com