NEZ-sari Taanis oli eestlastele edukas – EST RX

NEZ-sari Taanis oli eestlastele edukas

Möödunud nädalavahetusel sõideti Taanis NEZ-sarja kolmas etapp.

Kolmas etapp oli edukas Ola Froshaugile (Volvo S40), kes kindlustas endale meistritiitli klassis NEZ Open. Teistes võistlusklassides selguvad sarja meistrid aga viimasel etapil, mis sõidetakse 17.-18.septembril Soomes, Hyvinkäänis.

Kuna Froshaug on võtnud sel hooajal kolmest etapist kolm võitu, siis kindlustas ta endale järjekordse meistritiitli. 2009.aastast on Froshaug olnud võitmatu, mistõttu on tänavu tiitel juba tema karjääri kaheksas NEZ-sarjas ning mis on ühtlasi ka sarja senine rekord. Lisaks on ta ainuke, kes on võitnud kõik kolm etappi.

NEZ Open klassi teine koht läks Taani etapil norrakas Egil Iversenile (Citroen Xsara) ning kolmas koht taanlasele Peder J. Jensenile (Volvo 240).

NEZ Super1600 klassis aga läks finaalis kõige paremini Andre Kurel (Škoda Fabia), kes võttis etapivõidu. Umbes 30 meetrit enne finišit toimus intsident, mille tulemusena ületas teisena finišijoone taanlane Jan Petersen (Citroen C2). Kusjuures esimese ja teise koha ajaline vahe on 34 sekundit. Kolmas koht läks soomlasele Kalle Markkanenile (Mini Cooper S).

Super1600
Super1600

Ühtlasi on Super1600 klassi liider Andre Kurg, kellel on 47 punkti. Talle järgneb Lise-Marie Sandmo (VW Polo) 39 punktiga. Kuid ka teised pole võistlusest veel väljas: Kalle Markkanen (37), Eliss Dukalskis (35), Arnis Odins (34) ning Reinis Safonovs (29).

NEZ 2000 klassis läks etapivõit sel korral Geir Hagadokkenile (Ford Fiesta), teiseks tuli Dennis Christensen (Renault Clio) ning kolmanda koha sai kahe eelmise etapi võitja Christian Sandmo (Mazda RX8).

NEZ SuperCars klassis sõitsid pühapäeval finaalis kahekesi Andri Õun (Ford Fiesta) ning norrakas Frode Aalberg (Mitsubishi Lancer). Esikoha võttis Andri Õun, olles konkurendist 2,4 sekundit kiirem. Veel laupäeval oli Andri Õun võistlemas Eesti rallikrossi etapil LaitseRallyPargis.


Tiimide arvestuses võitis Taanis Norra, kes on lähedal üldisele võidule. Teisele kohale on platseerunud Soome. Kuid kolmas koht on veel lahtine, kuna Eesti on punktide suhtes pea samal tasemel Lätiga.

http://www.nez-rallycross.eu/