Naised rallikrossis – EST RX

Naised rallikrossis

Rootslanna Ramona Karlsson on teatanud, et sõidab järgmisel aastal kaasa maailmameistrivõistlustel rallikrossis.

Ramona Karlsson on senini olnud kõige kiirem naine rallis, kuid järgmisel aastal plaanib ta ralli asemel sõita rallikrossi. 32-aastane naine loodab olla ainuke naine maailma meistrivõistluste sarjas rallikrossis.  “Rallikrossi formaat pakub publikule ja sponsoritele palju enam. Mulle pakub pinget selle ala plahvatuslikkus, väga kiired autod ja see, et kõik toimub sekundite jooksul. Minu senine võidusõitja taust ja mu rallisõidukogemus peaksid andma mulle suure eelise samuti tunnen, et on aeg astuda autosportlase karjääris järgmine samm. Olen kunagi sõitnud rallikrossi Rootsis juunioride klassis ja võitnud kaks medalit. “

32-aastane Ramona Karlsson alustas tehnikaspordiga 12-aastaselt ja on sellest ajast olnud väga edukas. Oma rahvusvahelise tuntuse saavutas ta 2012.aastal, kui oli esimene rootslanna, kes osales sarjas World Rally Championschip (WRC). Uus-Meremaa etapil rallis võitis ta mitmeid katseid ja hoidis paljulubavat teist kohta kuni tema auto põlema süttis ja maani maha põles. Sel hooajal tegi Karlsson muljetavaldava tagasituleku rallis ja võitis ka Rootsi meistrivõistlustel hõbemedali.

Hetkel on teada, et ka paar Eesti naist arutlevad oma meeskondadega rallikrossisarjaga liitumise üle. Kas ka Eesti meistrivõistlustel 2014.aastal on lootust näha naisi rallikrossiauto roolis, selgub juba mõne aja pärast.