Must lipp võttis Marko Murult võidulootuse – EST RX

Must lipp võttis Marko Murult võidulootuse

24. – 25. augustil toimus Soomes Kouvolas järjekordne RX Akadeemia võistlus, kus eestlastest astus taaskord üles juuniorsportlane Marko Muru.

Kaks päeva varem toimunud ametlikul testipäeval näitas Muru head kiirust. Ka esimene võistluspäev, mil sõideti 1. eelsõit, oli igati edukas ning Muru sõitis välja teise aja. Teisel võistluspäeval paraku kiirus enam sama hea ei olnud – tulemuseks üsna keskpärased 5. ja 6. kohad. Poolfinaalis õnnestus eestlasel aga start hästi ning ta oli 3. kohal, käis kohe jokkeris ära ja jõudis aeglasemale võistlejale järgi. Ühel hetkel kaldus eessõitev võistleja trajektoorilt välja raja libedamale osale ning Murul avanes hea võimalus kohe mööduda. Kaasvõistleja keeras aga oma auto ootamatult rajale risti, otse eestlase autole ette. Meie noormehel polnud paraku enam võimalust otsasõitu vältida ning kokkupõrke tagajärjel tegi kaasvõistleja auto pirueti. Sõidu lõppedes tundus, et vaatamata intsidendile on finaalikoht kindel – paraku ootas eestlast finišis aga must lipp. See tähendas ilmajäämist finaalikohast ning võistluse lõpptulemuseks 7. kohta. Meie võistkond oli seda meelt, et juhtunu ei olnud Muru süü ja kohtunikele saadeti ka sisekaamera video, kuid otsust see ei muutnud. Ühtlasi tähendas see, et sarja üldvõidu võtmine muutus võimatuks.

Kuna toetajaid järgmiseks võistluseks ei ole õnnestunud leida, siis pole osalemine viimasel etapil hetkel kindel. Samas saab positiivselt lõpetada sellega, et Eestis on nüüd üks maailma tippude poolt koolitatud rallikrossisõitja.

Tekst: Priit Muru
Foto: RX Academy