MontalegreRX pakkus vaatajaile põnevust – EST RX

MontalegreRX pakkus vaatajaile põnevust

Möödunud nädalavahetusel toimus FIA World Rallycross Championship’i esimene etapp Portugalis, Montalegre rajal. Pühapäeval sõideti lõpuni eelsõidud, peale mida toimusid poolfinaalid ning lõpetati finaalidega klassides Super1600, RXLites ja SuperCar.

Janno Ligur oli peale nelja eelsõitu pingereas 6.-l kohal, mis tagas kindla edasipääsu poolfinaali. Siim Saluri oli peale nelja eelsõitu kokkuvõttes 16.-s ning Andre Kurg 17.-s. Teises poolfinaalis sõitnud Janno lõpetas viiendana, mis kahjuks enam edasi finaali ei viinud. Kuid Janno Ligur teenis välja tubli 7.-nda koha, mis on igati väärt tulemus.

Küsimustele vastab Andre Kurg
Millised muljed/emotsioonid said endale Portugalist?
“EM-debüütvõistlusega kaasnenud emotsioonid on vägevad, kuna sellise üritusega kaasnev melu on võimas ning võistlusrada oli samuti huvitav.”

Kuidas enda arvates läks? Mida oleks saanud paremini teha?
“Kahjuks ei sujunud võistlus oodatult, kuna tegeleda tuli meie jaoks seni võõraste probleemidega, kui neljast eelsõidust kahes purunes rehv. Kolmandas eelsõidus oli parasjagu nügimist, mille järel langesin võistlejaterivi lõppu. Sisuliselt probleemivabalt sain sõita ainult vihmasajus sõidetud teises eelvoorus, kus viimasel ringil purunenud rehviga õnnestus välja sõita 8.koht.((hiljem kaasvõistleja tulemuse tühistamise järel 7.koht))”

Kuidas tundus Sulle võistlusrada? Võrdlusena võiksid välja tuua ka erinevused kuiva ning märja raja vahel.
“Eestist pärit sõitja jaoks oli Montalegre mägedes asuv võistlusrada väga nauditav, kuna kiirus on Eesti radadega võrreldes märgatavalt suurem. Kuna mul tuli kõikides eelsõitudes sõita vihmamärjal rajal, siis ei oska kuivast rajast suurt midagi arvata, aga peale minu sõitu startinud konkurentide tulemusi vaadates võib järeldada, et kuivaga olid ringiajad veel 2-3 sekundit paremad.”

Kuidas võrdleksid Montalegre rada Eesti rallikrossiradadega?
“Väga raske on luua võrdlust, kuna Eestis nii kiire iseloomuga radu pole. Portugali rada võiks olla hübriid, kus Elva raja tehnilised lõigud vahelduvad Põltsamaa raja kiirete looklevate kurvidega.”

Super1600 finaalis sai võidu Krisztian Szabo, meie lõunanaaber Janis Baumanis võttis aga poodiumi kolmanda koha. J.Baumanis: „Nagu oli arvata, siis tase Super1600 klassis on kõrge. Võistlus ise oli väga raske, rada oli libe ning iga viga maksis palju aega. Ma olen rahul enda esinemisega ning kindlasti ka tulemusega.“

SuperCar klassil olid algamas poolfinaalid, mil hakkas taas tugevalt vihma sadama, mis muutis raja väga-väga libedaks.

Esimeses poolfinaalis sõitsid koos P.Solberg, A.Bakkerud, M.Ekström, P.G.Andersson, R.Nitisš ning R.Larsson. 1.ringi jokkeril läksid jokkerit võtma Bakkerud, Andersson, Larsson, 5.ringil Nitisš ning viimasel ringil läbisid jokkeri Solberg ning Ekström. Solbergi jokkeri võtmine viimasel ringil tagas talle napilt esimese koha. Teisele kohale jäi Bakkerud ning kolmandale Andersson.

Teises poolfinaalis sõitsid koos T.Hansen, J.Kristoffersson, T.Heikkinen, D.Jeanney, T.Timerzyanov ning M.Stohl. 1.ringil läbisid jokkeri Heikkinen, Jeanney ning Stohl, 4.ringil läks jokkerit võtma Hansen ning 5.ringil Kristoffersson ning Timerzyanov. Esimese koha võttis Kristoffersson, teise Hansen ning kolmanda Hanseni tiimikaaslane Jeanney.

Enne SuperCar finaali toimus aga RXLites klassi finaal. Esimesel ringil läks jokkerit võtma Sandra Hultgren, kes pika külglibisemise käigus sattus kruusa peale ning peale mida auto külili paiskus. Ka Krzysztof Holowczyc hakkas läbima jokkerit, kus sattus samuti külglibisemise käigus teelt välja kruusa peale. Finaalist võttis võidu Kevin Eriksson. Teisele astmele sai Kevin Hansen ning kolmandale Joachim Hvaal.

SuperCar finaali esimesel real paigutusid P.Solberg ja J.Kristoffersson, teisel T.Hansen ja A.Bakkerud ning kolmandal real P.-G.Andersson ning D.Jeanney. Kuna vihm polnud järgi jäänud, siis oli rada endiselt libe. Kindlasti näitasid ka kõik osavõtjad üles head kiirust. SuperCar klassi MontalegreRX etapivõidu võttis J.Kristoffersson, teiseks tuli eelmise aasta meister P.Solberg ning kolmandale kohale tuli Timmy Hansen, jättes tiimikaaslase D.Jeanney napilt enda seljataha.