MM- ja EM- etapil Norras on eestlasi nii publiku, sõitjate kui mehaanikute seas! – EST RX

MM- ja EM- etapil Norras on eestlasi nii publiku, sõitjate kui mehaanikute seas!

Foto: Tony Welam/PSRX Team

Kahekordne Põhja-Euroopa meister ja mitmekordne Eesti meister Sten Oja kogub tänavu kogemusi rallikrossi MM-sarja telgitagustes, töötades norralase Petter Solbergi tiimis mehaanikuna.

2003. aastal autoralli maailmameistriks tulnud Solberg võistleb eelmisest aastast enda tiimiga rallikrossis, tänavu on esimest korda kavas MM-sari, kus Solberg on kahe etapi järel üldarvestuses teine.„Sõna otseses mõttes tüütasin teda kaks kuud järjest, et saada siia,” rääkis Oja ERR-ile, kuidas ta kuulsa norralase tiimi sai. „Ühel päeval ta lihtsalt saatis mulle sõnumi, et tule, proovime. Kolm nädalat tegin Rootsis tiimibaasis tööd, siis sain alles teada, et olen oodatud kõikidele etappidele.”

„Kohtasin Steni esimest korda eelmisel aastal Saksamaal ja ta rääkis, et väga tahaks töötada ja õppida. Mul olid väga kiired ajad ja ma ei vastanud talle, aga Sten muudkui helistas ja helistas,” meenutas Solberg muheledes. „Lõpuks mõtlesin, et kurat küll, kui ta seda tõesti nii väga tahab ja selle nimel nii kõvasti pingutab, siis on ta väga hea inimene!”

Lisaks Solbergile sõidab tiimis PSRX veel norralane Alexander Hvaal. „Kui oleme baasis või testidel, töötan mõlema auto kallal, aga kui oleme võistlustel, siis teen ainult Petteri autot, tavaliselt tagaotsa. Aga kui on mingi probleem, siis kõike,” selgitas Oja.

MM-sarja üldarvestuses on kahe etapi järel 12-st liider norralane Andreas Bakkerud 49 punktiga, läbi aegade kõige esimese MM-etapi võitnud Solberg on 46 punktiga teine. Sel nädalavahetusel peetakse MM-etapp Norras Hellis Lånkebaneni rajal. „See etapp on minu jaoks väga tähtis, oleme selle nimel väga kõvasti vaeva näinud. Mitte üksnes auto kallal, vaid üldse kõige,” lausus Solberg. „Usun, et läbi aegade kõige esimese MM-etapi võitmine on ajalooline, see oli fantastiline. Mõistagi tahaksin MM-sarja võita, pingutan selle nimel, et olla esimene, kes on kahel erineval autospordialal maailmameistriks tulnud. Eks näis, praegu kõik töötab, tuleb lihtsalt targalt käituda.”

Helli etapil on Solberg kahe eelsõidu järel seitsmes, esikohal on lätlane Reinis Nitišs. Pühapäeval on kavas veel kaks eelsõitu ning nelja sõidu kokkuvõttes pääsevad 12 paremat poolfinaali ja sealt omakorda kuus paremat finaali.

Pikemat usutlust Sten Ojaga saab ERR-i spordiportaalist lugeda täna (15.06.2014) õhtupoolikul ning kuulata Vikerraadio saates „Spordipühapäev”, mis algab kell 18.15.

sport.err.ee / Maarja Värv (Hell, Norra)