Millega tegelevad rallikrossimehed talvel?- TOOMAS LÕHMUS – EST RX

Millega tegelevad rallikrossimehed talvel?- TOOMAS LÕHMUS

Sellel kiirel ajal kui paljudel sõitjatel on käsil jääradade hooaeg ja valmistumine uueks rallikrossi hooajaks, õnnestus meil selliselt mehelt nagu Toomas Lõhmus küsida paar küsimust tema tegemiste kohta. Õnneks oli ta heal meelel nõus meile vastuseid andma. Toome need ka nüüd teieni.

Millega hetkel tegeled, kui rallikrossi ei sõida?

Tööpäevadel olen tööpostil. Nädalavahetused olid siiani sisustatud jääradadel võistlemisega või auto kallal nokitsemisega, eks seda tuleb teha peale igat võistlust.

Jäärada ning piikrehvid on minu lemmik kooslus ning üritan igast talvest maksimumi võtta. Nüüd enne tulevast rallikrossihooaega saab ka veidi puhkust lubada.

Millised on plaanid järgmiseks hooajaks?

Ega tegelikult midagi kindlat veel ei olegi, kuid julgen lubada, et teen kaasa terve hooaja rallikrossi sarjas.

Kas kavatsed sõita sama autoga, millega eelmine hooaeg? Kui ei, siis millisega?

Jah, auto jääb kohe kindlasti samaks. See on väga töökindel ja vastupidav auto- Jaapani tehnika!

Kas autol tehakse ka muudatusi, lisasid vms?

Ei ole midagi uut, ega pole plaanis ka lisada. Teeme veermikule ja käigukastile hoolduse, vahetame õlid ja mõned pisividinad. Rohkemaks ei ole vajadust, sellel autol on veel minu jaoks ressurssi küllalt.

Kas jätkad samas klassis (miks?) ja milline on eesmärk?

Jätkan samas klassis kus eelmisel hooajal, kuna auto vastab selle klassi nõuetele. Tahaksin lõpetada kõik võistlused ilma suurtemate probleemideta, kasvatada kogemustepagasit ning kiirust. Vähemalt korra sooviksin ka poodiumile jõuda.

Mida ootad uuelt hooajalt?

Ma loodan, et ERK2000 klassiga liitub uusi konkurente ja ka seda, et enamus 2011. aastal võistelnud on veel olemas. Samuti tahaks loota, et kuni kaheliitriste esiveoliste klass tulevikus siiski kusagile ei kaoks.

Mida eelmiselt hooajalt nö tarkusena kaasa võtad uude ja mida parandada püüad? Mida eelmiselt hooajalt õppisid?

Tuleb rohkem n-ö „puhast“ sõitu teha, et nii enda kui ka teiste sõiduvahendid terveks jääks. Kindlasti mõistsin et,  alati ei võida kiireim. Eks see esimene hooaeg paras asja õppimine oli.

Kalendrisse on hetkel lisandunud lausa  3 uut rada (kulbilohu,audru ja hipodroom), mida arvad? Kas oled enne sõitnud mõnel neist? Millised on kogemused/mälestused?

Vanal Audru rajal olen sõitnud, ringrada mulle väga ei sobinud. Hipodroom on omamoodi ning ootan seda väga! Kulbilohu uue raja kohta ei oska midagi öelda, käisin nii umbes 6 aastat tagasi seal üht rallikrossi etappi vaatmas, sealt tulevadki minu esimesed mälestused autospordist.

Keda loodad oma konkurentidena sel hooaeg kindlasti rajal näha?

Tahaks väga loota, et tuleb uusi nägusid juurde. Havamaa ja Kuusik olid eelneval aastal kaasmaalastest kiireimad, loodetavasti saab neid ka sel aastal stardirivis näha.

 

L.K