Marko Andreas Muru tõusis RX Academy sarja üldarvestuses kolmandale kohale – EST RX

Marko Andreas Muru tõusis RX Academy sarja üldarvestuses kolmandale kohale

Pühapäeval, 26. augustil Kouvolas toimunud Rallycross Festivali raames peetud RX Academy võistlussarja 4. etapil saavutas Muru 4. koha ja tõusis üldarvestuse koos soomlase Jimi Kalliomäkiga jagama 3. kohta

Võistluste esimene eelsõit sujus Murul hästi ja tulemuseks 4. aeg. Teises voorus tekkis aga probleeme raadiosidega – sõitja ei kuulnud spotterit ja nii jäi noorsportlasel õigel ajal jokkerisse minemata, jäädes rootslasest kaassõitja taha toppama ning ületades finišijoone alles kaheksandana. Kolmas eelsõit sujus taas tõrgeteta ja tulemuseks 4. aeg.

Poolfinaalis käis Murul kõva rebimine austraallase Sloan Coxiga. Kahjuks ei pidanud austraallase närvid vastu ja ta keeras Muru autole jõuliselt peale – käis kõva pauk ja eestlase auto oli hetkega rajal risti, aga õnneks ratastel. Kohtunikud konkurendi sellist sõiduvõtet kõrgelt ei hinnanud ning finišis ootas teda must lipp. Vaatamata vahejuhtumile sai Muru seega võimaluse võistelda ka finaalis, kus kindel sõit ja konkurendist möödumine viimases kurvis tõid Eesti sõitjale 4. koha. Tubli esitus, kuid esikolmik jäi sel korral kahjuks püüdmatuks. Esikoha võttis rohkearvulise publiku rõõmuks taaskord soomlane Sami-Matti Trogen.

Sarja viimane ja otsustav etapp sõidetakseoktoobri alguses alles ehitataval Tierpi rajal Rootsis.