Maailma- ning Euroopa meistrivõistlused suunduvad Belgiasse – EST RX

Maailma- ning Euroopa meistrivõistlused suunduvad Belgiasse

FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy sari suundub edasi Belgiasse, kus sel nädalavahetusel toimub Jules Tacheny Mettet nimelisel rajal III etapp. Mettet rajal on võistlusklasse neli: WorldRX SuperCar, EuroRX SuperCar, TouringCar ning RXLites(WorldRX SuperCar klassis 19, EuroRX SuperCar klassis 26, TouringCar klassis 18 ning RXLites klassis 9 võistlejat). Võistlejate nimekiri on nähtav SIIN.

Võistlusraja skeem
Võistlusraja skeem

Eelnevad kaks aastat on võidu võtnud soomlane Toomas Heikkinen. Kas Heikkinen võidab ka sel aastal? Seda näeme peagi. Mainida võib ka seda, et seni toimunud kahel etapil on Heikkinen platseerunud mõlemal korral poodiumile: Portugalis oli ta kolmas ning Saksamaal teine.

EuroRX SuperCar klassile on Belgias hooaja esimene etapp, kus kaasa pidi tegema Reinsalu Sport tiimi sõitja Andri Õun, kuid Olerex EMV rallikrossis I etapil sai Õun intsidendi käigus niiviisi viga, mistõttu pole võimalik etappi kaasa sõita.

Foto: Piret Jaani
Foto: Piret Jaani

Andri Õun: „Möödunud laupäeval toimus Kulbilohu rallikrossirajal Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 1.etapp, kus alustasin oma 6.hooaega Supercar klassis. Võistluspäev pakkus väga huvitavaid eelsõite, mille tulemusena startisin finaali 1.kohalt. Auto toimis hästi ja meeskond tegi head tööd. Kohalolijad olid tunnistajaks minu senise võidusõitja karjääri valusaimale avariile. Stardisirge keskel toimus intsident kaasvõistlejaga, mille tulemusena põrkasime vastu rajapiiret ( https://youtu.be/OMDL99qf-Iw ). Kokkupõrke tulemusena sai minu vasak käsi sedavõrd tugevalt kannatada, et kahjuks, pean jätma vahele FIA European Rallycross Championship 1.etapi Belgias sel nädalavahetusel. See on minu ja kogu meeskonna jaoks väga halb uudis. Tänan teid rohkete toetuskõnede eest ja loodan kiirele paranemisele ja üritan olla taas tagasi Supercar roolis veel enne Olerex EMV rallikrossis 2.etappi.“

Meenutus 2015.aasta SuperCar finaalist:

Peale II etappi on SuperCar klassi punktitabel järgmine:

Rank Car Driver pt
1
de
2
PTS
1 car PETTER SOLBERG CITRÖEN DS3 29 19 48
2 car MATTIAS EKSTRÖM AUDI S1 19 29 48
3 car TOOMAS HEIKKINEN AUDI S1 20 25 45

http://www.fiaworldrallycross.com/