Laitses toimunud rallikrossi teine etapp tõi kaasa üllatusi – EST RX

Laitses toimunud rallikrossi teine etapp tõi kaasa üllatusi

Olerex Eesti Meistrivõistlused rallikrossis teine etapp toimus möödunud nädalavahetusel, 4.juunil LaitseRallyPargis. Päikesepaisteline, kuid tuuline ilm meelitas kohale siiski omajagu pealtvaatajaid. Kõigi võistlusklasside peale oli kokku 34 võistlejat: klassis SuperCar 5, klassides Super1600 ja Junior1600 kokku 17 ning klassis TouringCar 12.

SuperCar klassis võistlejatele kujunes võistluspäev ilma poolfinaalideta. Eelsõitudes ning finaalides sõitsid alati ühes sõidus Ricardo Bortkevitš(Mitsubishi Lancer Evo), Raini Roomets(Ford Fiesta), Priit Karjus(Mitsubishi Lancer Evo) ning Oliver Oberg(Subaru Impreza). Andri Õuna tehnika(Ford Fiesta) lõpetas koostöö juba hommikul. Finaalis tegi hea stardi Ricardo Bortkevitš, kes tagas endale ka esimese koha. Teise-kolmanda koha pärast oli tihe rebimine Priit Karjuse ja Raini Roometsa vahel, kuid siiski võttis teise koha Karjus ning kolmandaks tuli Roomets.

Ricardo Bortkevitš:”Finaalis startisin esimeselt kohalt, kuid kuna finaali võit oli meile oluline, siis seal sai ka endast ja autost maksimum võetud, mida näitavad ka ringiajad. Raja kohta oskan öelda nii palju, et rada oli väga äge. Laitses sai esimest korda võisteldud ning jäin väga rahule – eriti raja hooldajate ja võistluse korraldajatega(näiteks startides oli rada puhtaks tehtud). Kogu üritus jättis väga professionaalse mulje. Rallikross ei ole ühemehe ala, see on meeskondlik ala ning ilma hea meeskonnata pole siin midagi teha, seega suured tänud ka Sten Oja Motorspordile, kes oli auto väga hästi ettevalmistanud.”

Raini Roomets
Raini Roomets

Super1600/Junior1600 klassis näitasid võistlejad kiireid sõite ning aegu. Super1600 esimesest poolfinaalist pääsesid edasi Sami-Matti Trogen(Ford Ka), Arvo Kask(VW Golf II) ja Janno Ligur(Škoda Fabia), teisest Siim Saluri(Citroen C2), Mihkel Varul(Peugeot 206) ning Mirko Usin(Lada Samara). Finaalis kindlalt kuni viimase ringini sõitis eesotsas Siim Saluri, kuid olenemata sellest, et Janno Ligur startis finaalis viimasest(kolmandast) reast, suutis ta vahet pidevalt vähendada. Ligur võttis ka etapi võidu, läbides joker lap’i alles viimasel ringil ning edastades Salurit 3,1 sekundiga. Kolmandale kohale platseerus Mihkel Varul.

Junior1600 esikolmik kujunes järgmiselt: esimesel kohal Sami-Matti Trogen(Ford Ka), teisel Marko Andreas Muru(Honda Civic) ning kolmandal Georg Orr(Peugeot 206).

M.Varul, S.Saluri, S.-M. Trogen, J.Ligur
M.Varul, S.Saluri, S.-M. Trogen, J.Ligur

Janno Ligur:”Milline võidusõit! Täna toimus Laitse Rallypark’is EMV 2. etapp. Päev algas meie jaoks väga hästi, kahe esimese eelsõidu võiduga. Kolmandas eelsõidus teisel ringil hakkas autot kimbutama mootoriprobleemid ning otsustasin sõidu katkestada, et mootorit säästa. Poolfinaaliks ei leidnud meeskond probleemi üles ning tuli startida tõrkuva mootoriga. Poolfinaali suutsin lõpetada kolmandana ning leidsime lahenduse ka probleemile. Finaaliks saime auto jälle 100% töötama ja läksime finaali starti sõidust maksimumi võtma. Startisin 5. positsioonilt, start õnnestus väga hästi, peale esimest kurvi olin juba jõudnud 2. positsioonile. Õige jokkeri taktika ning head ringiajad tõid võidu! Tänan kõiki meeskonna liikmeid(ka neid kes pildile ei jõudnud) ja kõiki toetajaid!”

Mihkel Varul:”Laitse krossirajal sõitsin esimest korda ja seetõttu ei teadnud mis mind ees ootab. Rada meeldis mulle, sest oli kiire ja huvitav. Päeva tegi põnevaks veel seegi, et esimesest eelsõidust alates said kõik stardid kuni finaalideni välja sõidetud koos „euroopameeste“ Siim Saluri ja Janno Liguriga. Tugevate sõitjatega koos võisteldes tulevad paremini välja ka oma nõrgemad kohad ning on mida järgmistel etappidel paremini teha. Auto pidas hästi vastu, mehaanikute tööks jäi peamiselt klaaside puhastamine, rehvide vahetus ja tankimine . Kokkuvõttes oli põnev võistluspäev, mis tõi ka head punktilisa. Hetkel olen meeste üldarvestuses heal positsioonil ja loodan, et saan seda kohta kaitsta ka juba kahe nädala pärast toimuval Misso etapil.”

Klassis TouringCar kujunes päev eriti põnevaks, kuna stardis oli kokku 12 võistlejat. Võistluspäev pakkus pealtvaatajatele pidevat närvikõdi. Taas saadi näha antud klassis ka poolfinaale, kust finaali pääsesid Margo Soomets(BMW 318), Kalmer Vaht(Lada 2101), Alo Hintser(BMW 318), Ruve Veski(BMW 120), Siim Sündema(BMW 318) ning Marten Teppan(BMW E36 Compact). Finaali vältel näitas head minekut Siim Sündema, kes platseerus Laitses toimunud etapil poodiumi esimesele astmele, teise koha sai Margo Soomets. Kolmanda koha nimel käis võitlus Kalmer Vahu ning Marten Teppani vahel, kuid lõpuks pidi Vaht tunnistama Teppani paremust.

IMG_0986

Siim Sündema:”Hommik algas hästi, trennis sain tunde kätte ja õnnestus esimene eelsõidu voor võita. Teises eelsõidus purunes õlitoru, mille tulemusena lendas õli väljalaskele ning auto läks põlema. Õnneks kustusid leegid kiiresti ning kolmandaks eelsõiduks oli auto jälle lahinguvalmis. Vähemalt nii me arvasime, siis hakkas probleeme tekitama käigukast, mida päris õigesti õhtuni välja tööle saada ei õnnestunudki. Poolfinaali võidust jäi lahutama oma sõiduviga. Finaali stardist väga hästi minema ei saanud, aga valisin teadlikult trajektooriks väliskurvi kuna eeldasin, et sees mulle ruumi ei teki ja ainus võimalus korralik tulemus teha on väljast riskida, oli õnne!! Julgelt pool sellest võidust on mehaanikute võit!”

Kõikide klasside tulemused on nähtavad SIIN

Marico Racing FB lehelt tehti võistluselt otseülekanne autasustamisest:

Olerex Eesti Meistrivõistlused rallikrossis 2016. aasta hooaeg jätkub kolmanda etapiga juba kahe nädala pärast, 18.juunil Misso rallikrossirajal.