Laitses sõidetud Olerex Eesti MV IV etapp pakkus ahhetamapanevaid õhulende – EST RX

Laitses sõidetud Olerex Eesti MV IV etapp pakkus ahhetamapanevaid õhulende

Sel laupäeval toimus Laitse rallipargis Olerex Eesti MV IV etapp rallikrossis. Kuna Laitses sõidetakse kokku sellel aastal tervelt kolm korda, siis otsustasid raja omanikud ja korraldajad, et rada sõidetakse  nii sõitjatele kui ka rahvale põnevuse pakkumiseks tavapärasele vastupidises suunas.

Juba treeningsõitudest sai aimu, et  rajal olevat trampliin võib teistpidi sõites palju põnevaid momente pakkuda. Ja nii läkski. Juba esimeses sõiduvoorus tuli lennukalt trampliinile Div1A klassis sõitev Imre Karu. Masin kerkis  õhku ja maandus, enne õhus ringe tehes, ohutuspiirde taha katusele. Õnneks  ei saanud sellel õhulennus tõsisemalt viga ei masin ega ka sõitja ja Karu oli juba 3. sõiduvoorus taas rajal. Lõppkokkuvõttes saavutas publikule  põnevaimat hetke pakkunud Imre Karu  B-finaalis 3. koha.

Division 1A klassis oli heas hoos Janno Ligur, kellele pakkus aga igas sõiduvoorus tõsist konkurentsi Arvo Kask. Ka Andre Kurg oli oma võistlusauto taas  parimasse korda saanud ja   püüdis Ligurile ja Kasele  kohta kätte näidata. Kõik kolm strardtsid A-finaali esireast. Liguril õnnestus start suurepäraselt, kuid  konkurendid ei jäänud sugugi maha. Esimeses kurvis oldi pea külg külje kõrval. Siis aga läks kogu päeva kiireimaid aegu sõitnud  Ligur oma teed ja Kasel ning Kurel  läks omavaheliseks duelliks. Viimasel ringil  jõudis küll Kask ka Ligurile lähemale, kuid siiski finišeeriti järjekorras Ligur, Kask, Kurg.

ERK 2000 klassis näitas head minekut Silver Havamaa, kes sai finaalis esimesena stardikohta valida. Tema kõrvalt  sai startida meistrisarja liider lätlane Reinis Nitišs. Neid omakorda hakkas püüdma Alvar Kuusik, kes ei teinud eessõitjate elu sugugi lihtsaks. Havamaa pääses sõitu juhtima, Nitišs kihutas tema kannul. Selles  klassis sai võitja otsustajaks jocker lap. Reinis Nitišs läks jokkerisse varem, Havamaa otsustas jätta selle lisatasku läbimise viimasele ringile.  Seal ei õnnestunud tal aga võitjana väljuda ja  esimesena sai ruudulipu alt läbi tuhiseda taas lätlane. Nitišsile selle hooaja kolmas etapivõit, Havamaa teine ja kolmanda kohaga pidi leppima väga hea esituse teinud Alvar Kuusik.

RWD ehk tagaveoliste klassis oli kahes eelsõidus väga heas hoos Ladal kihutav Kevo Kärp.  Sel etapil näitas Kärp, milliseks võivad kujuneda jõupositsioonid siis, kui ta saab võistluse lõpuni sõita. Kohe stardist asus Kärp  juhtima ja hoolimata Rommi Puki pingutustest, sai ka esikoha. Kahjuks pidi katkestama Kalmer Vaht, kes algselt  Kärbi kandadel püsis. Head sõitu näitasid ka Sten Suvemaa ja Siim Sündema.  Suvemaa oli Kärbile juba päris lähedale jõudnud, kui tal tuli tehniliste probleemide tõttu katkestada.  Pukk tegi Kärbist mööda pääsemiseks tõsiseid jõupingutusi, kuid sel korral oli sinivalgel Ladal kihutav Kärp konkurentidele püüdmatu. Sarja liider Rommi Pukk lõpetas teisena, Siim Sündema kolmandana.

Division 1 klassis oli juba eelsõitudes üsna selge, et kui midagi tehnikaga ei juhtu, võtab sel etapil võidukarika Sten Oja Oja, kes ring ringilt parandas päeva aega.  Finaal algas valestardiga. Pait Reimani närvid ei pidanud  sel etapil koguni kahel korral vastu. Juba eelsõidus karistati teda valestardi eest karistussekunditega ja ka finaalis nõksatas tema kollane Mitsubishi Lancer Evo varem, kui stardituled selleks loa andsid.  Kõigile sõitjatele näidati hoiatuslippu ja uus start õnnestus kõigil paremini. Kõik oli korras kuni esimese kurvini, kuhu Valdur Reinsalu ja Helmet Palm  korraga ära tahtnud mahtuda. Küljed lasti kokku, tekkis korralik  ummik, millest kiiremini pääses liikuma Valdur Reinsalu. Helmet Palm püüdis sõitu jätkata, kuid üsna pea keeras ta boksiteele. Kokkupõrkes saadud vigastused ei lubanud jätkata. Rüsinas sai kannatada ka Andre Õuna masin, kuid  ka tema sai  jätkata.  Reinsalu tegi ilusat sõitu, kuid pikalt ees kihutavat Ojat tal püüda ei õnnestnud.  Nii tõusiski Oja Div1 klassi poodiumi kõrgeimale astmele. Teise koha sai Valdur Reinsalu, kolmanda Pait Reiman. Reiman jätkab sarja liidrina.

Kahest noorteklassi sõitjast oli kiireim Andre Teder, kes suutis olla parem Sander Miljandist. Noorsõitjad andsid  kaasahaarava etenduse, vahetades sõidu jooksul korduvalt liidrikohta – kord oli Miljand ees, kord juhtis Teder. Sel korral tuli Miljandil Tedrele alla vanduda, kuid  noor sõitja kinnitas, et järgmisel etapil oma kodurajal Piirojal tahab ta kindlalt revanši võtta.

Pealtvaatajate hinnangul oli sel korral võistlust vaadata eriti põnev, sest teist pidi rada oli uudne kõigile sõitjatele. Teist pidi läbitav trampliin andis autodele eriti hea hoo, nii et näha sai eriti pikki ja ahhetamapanevaid õhulende. Igatahes fotograafidel oli käed tööd täis.

Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste viies etapp sõidetakse 3. septembril Põltsamaa lähedal Piiroja krossirajal.

 

Karu õhulendu vaata siit