Läbi raskuste tõid Ligur ja Kurg Läti Meistrivõistlustelt autokrossis 3. ja 4. koha – EST RX

Läbi raskuste tõid Ligur ja Kurg Läti Meistrivõistlustelt autokrossis 3. ja 4. koha

Möödunud nädalavahetusel toimunud Läti MV autokrossis osalesid eestlastest nooruke Janno Ligur ja Andre Kurg. Võistlus tõi endaga kaasa eestlastele rohkelt takistusi, kuid siiski suudeti sõita end väga headele kohtadele.

Kindlasti oleks tulemused veelgi kõrgemad olnud, kui ei oleks Janno auto vabatreeningute esimesel ringil põlema süttinud, ilmselt tuli lahti bensiini tagasivooluvoolik. Andre Kure autol aga purunes uus käigukast. Seoses eelnevate juhtumitega ei jõudnud meie sõitjad ajasõitu, et saada head stardipositsioonid eelsõiduks.

Mehaanikud tegid ajasõitude ajal head tööd, vahetatid Andre Kure käigukast ja Liguri autol vahetati välja kogu elektrisüsteem  andurite ja juhtmestikuga.

Sõitjad alustasid eelsõite viimasest reast, vastavalt 9. ja 10. kohalt. Janno suutis end esimeses eelsõidus sõita kolmandaks. Ja teised 2 eelsõitu õnnestus tal startida esireast ja lõpetada sõidud samuti kolmandalt kohalt.

„Otsustasin eelsõidud sõita natuke rahulikumalt ja minna finaalis välja „täis panga“ peale“, ütles Andre Kurg. Eelmiste etappide kogemuste põhjal võis oodata, et ka sel etapil ei pea konkurentide tehnika raskele rajale vastu. Eelaimus osutus õigeks ja ka sel korral katkestasid nii mõnedki sõitjad Andre ees ja eestlane saavutas tubli 4. koha.

Finaalsõidus õnnestus Liguril startida esireast, jõudes ka raja esimesse kurvi esimesena. See sama esimene kurv aga osutus saatuslikuks, seal sõitis lätlane Vanters Jannole sisse ning lükkas eestlase autot nii kõvasti, et auto kaotas tasakaalu ja selle tõttu õnnestus nii Vantersil kui ka tema kaasmaalasel Lilienšteinsil eestlasest mööduda. Ligur jätkas sõitu kolmandalt kohalt ja see jäi paraku  ka tema kõrgemaks kohaks finaalsõidu lõpuni.

Finaalsõit ei kulgenud aga Andre Kure jaoks nii õnnelikult kui Liguril. Kurg, kelle ees esimese ringi teises kurvis järsult pidurdati, ei suutnud ´tagant sissesõitu eesolevale masinale vältida. Poolringi hiljem sõideti juba Kurele endale tagant sisse nii kõvasti, et täna sõidu kohta kommentaare andis Andre haiglas kompuuteruuringut oodates. Andre kael sai kokkupõrkes vigastada aga loodame, et sõitja vigastused ei ole tõsised ja ta paraneb kiiresti, sest juba sel laupäeval tuleb olla stardis Piiroja rallikrossirajal.

 

Soovimegi siis omaltpoolt Andrele kiiret paranemist ja kohtumiseni Põltsamaal!

Pilte etappist näed SIIT

 

 

 

Lõpptulemus 5. etapilt (Smiltene 28.08.11):

1. Reinis Lilienšteinsil

2. Andis Vanters

3. Janno Ligur

4. Andre Kurg