Kulbilohus selgusid Eesti meistrid rallikrossis – EST RX

Kulbilohus selgusid Eesti meistrid rallikrossis

12. septembril selgusid Elva lähistel Kulbilohu raja Eesti meistrid sarjas Olerex EMV rallikrossis. Võistluspäev oli põnev, sest enne etapi lõpptulemuste selgumist olid meistritiitlid kõigis võitlusklassides veel lahtised. Etapile oli registreerunud seni suurim arv autosportlasi – 40 ja iga koha eest käis äge võitlus.

Kõige konkurentsitihedamas klassis Super1600 oli hooaja viimasel etapil võidukas Siim Saluri, kes edestas finaalis Arvo Kaske. Kolmanda kohaga lõpetas esmakordselt Eesti MV sarjas kaasa teinud lätlane Eijss Ošš.

Arvo Kasele tagas teine koht kindla eduga Andre Kure ees sarjas Super1600 klassis liidrikoha ja 2015. aasta meistritiitli. Siim Salurile kokkuvõttes pronksmedal.

Kõige tihedam oli konkurents enne viimast etappi klassis TouringCar, kus kaht kõrgemal kohal asuvat meest, Rommi Pukki ja Kalmer Vahti, lahutas vaid 7 punkti. Kalmer Vaht näitas Kulbilohus taas väga head minekut, startides ka finaali esikohalt. Finišilipu langedes aga oli võidukarika saanud Margo Soomets, Vaht teine ja Rommi Pukk kolmas. Pukile piisas kolmanda koha puntidest, et võtta sel aastal tagaveoliste klassis Eesti meistritiitel. Kalmer Vaht vahetas eelmise aasta kullase koha hõbedase vastu, Margo Soomets tänavu pronksisel positsioonil.

Klassis SuperCar ootas Kulbilohu raja äärde tulnud publikut üllatus – Janno Ligur, Eesti tuntuim rallikrossisõitja, kes tavapäraselt sõidab esiveolisel masinal, oli sel korral nelikveolise Ford Fiesta roolis. Ligur oleks nagu juba ammu sellise masina roolis istunud, tegi treeningringidest alates kiiret sõitu ja sõitis välja raja kiireima ringiaja. Ta oli 0,7 sekundit kiirem kui senine rajarekordi omanik, norrakas Andreas Bakkerud.

Senine sarja liider, hetkel esiveoliste masinate klassis Euroopa meistrivõistlustel esikohta hoidev lätlane Janis Baumanis pidigi hooaja viimasel etapil Liguri paremust tunnistama. Janno Ligurile Kulbilohust esikoht, Oliver Oberg teine, Ricardo Bortkevitš kolmas. Sarja kokkuvõttes läks Eesti meistritiitel siiski Lätti Janis Baumanisele, teise koha sai tänavu selles võimsate masinate klassis Ricardo Bortkevitš ja kolmanda Andri Õun.

Junior1600 klassis võitis nii hooaja viimase etapi kui ka Eesti meistritiitli Mihkel Varul. Hõbemedali pälvis Georg Orr, kes küll kahjuks kõrgema tiitli eest võistlemise pidi tehnika purunemise tõttu Kulbilohus katkestama. Etapi lõpetas teise kohaga Robert Reinsalu, kes tagas sellega endale sarjas pronksmedali. Kolmas oli Kulbilohu etapil noorteklassis soomlane Sami-Matti Trogen.