Krista Mardisoo:”Loosiõnn naeratas just meile ja me saame oma pisikese unistuse täide viia.” – EST RX

Krista Mardisoo:”Loosiõnn naeratas just meile ja me saame oma pisikese unistuse täide viia.”

Eile, 6.juunil toimus kõigi hooajapasside ostnute vahel fännireisi loosimine, mille tulemusena sai võidu endale Krista Mardisoo. Kui suur rallikrossi fänn on Krista? Seda saate lugeda juba allpoolt.

11800278_991885097509750_4837503566122858865_n

Mis seostub sõnaga rallikross?

Sõnaga rallikross seostub mulle varajane ärkamine, asjade pakkimine, pikk autosõit ning terve päev täis põnevust, kaasa elamist ja kiljumist, mida sellel ja eelneval aastal  on väga palju ette tulnud.

Millal oli Sinu esimene kokkupuude rallikrossiga? Kaua oled rallikrossiga nii-öelda seotud olnud?

Esimene kokkupuude rallikrossiga oli aastal 2013 Missos, kuhu ma läksin täiesti esmakordselt, mitte midagi sellest alast teadmata. Kohale jõudes olin pisut skeptiline ning mäletan veel, et rääkisin elukaaslasele, et mis see ikka nii põnevat olla saab.  Aga kui algasid esimesed eelsõidud, vajus mu suu sõna otseses mõttes maani. Põnevust oli päeva algusest päeva lõpuni. Eriti hästi on meeles sellest päevast klassi TouringCar finaal, kus Kalmer Vaht sõitis külg külje kõrval ühe teise valge Ladaga (Andrus Karu) ning lõpuks jäi ta ka sellele Lada juhile alla. Allan Muuk kommenteeris seda hästi vahvalt veel, et vanameistrile tehti ka lõpuks ära.

Pärast seda etappi 2013 Missos on mul vahele jäänud vaid üks etapp. See oli 2014. aasta hooaja I etapp Kulbilohus. Kahel aastal oleme endale ka hooajapassid soetanud ning selle aasta teiseks etapiks on meil olemas ka T-särgid, vihmavarjud ning lapsele isegi rallikrossiriided.

Kellega koos veedad päevi erinevatel etappidel?

Enamasti käime rallikrossil koos perega (mina, mu elukaaslane ja meie poeg Richard). Vahepeal liituvad ka meie mõned sõbrad. Alates 2014. a septembrist kasvab meie peres  pisipõnn, kes juba emme kõhus käis rallikrossi kuulamas, ning mai 2015 on ka tema igal etapil kaasas olnud. Kuigi nüüd Laitsesse teda halva ilma tõttu kaasa võtta ei tahtnud, kuid eelmine aasta Missos ning Piirojal nautisime väga koos lapsega vihmast rallikrossi.

Võitsite endale ja oma kaaslasele fännireisi Rootsi, kus toimub EM- ning MM-etapp. Mis tundeid see Sinus tekitab? Mida ootad fännireisilt?

Kui mulle helistati ja öeldi, et ma olen võitnud endale ja oma kaaslasele fännireisi, hakkasid mul õnnepisarad jooksma. Me eelmine aasta just unistasime mehega sellest, et päris äge oleks minna rallikrossi vaatama kusagile Eestist välja. Ja nüüd naeratas loosiõnn just meile ja me saame oma pisikese unistuse täide viia. Olen väga põnevil ja õnnelik ning oma mõtteid reisi suhtes on raske sõnadesse panna. Kuna Eestis peetavad rallikrossid on juba nii põnevad ja kaasahaaravad, siis ei oska ette kujutadagi, mis seal ees ootab.

Fännireisilt ootan kindlasti head sõitu Eesti sõitjate poolt ning elamuste pakkumist ka pealtvaatajatele, milles ma ei kahtle absoluutselt. Samuti loodan, et fännireisil saab ikka omadele edu soovida ja võimalusel ka boksialas ringi vaadata ning välismaa sõitjate autosid uurida ning ehk mõnega juttugi rääkida.

Kes on Sinu lemmikud võistlejad nii Eestis kui välismaal?

Eestis on mulle algusest peale silma paistnud Kalmer Vaht. Tema sõidustiil, võistlus konkurentidega klassis TouringCar  ja vana Lada: võib öelda, et on minu lemmikud. Olen teda juba pingsalt algusest peale jälginud ja tean juba ette kuidas ta mingites olukordades sõidab ja millal ning kuidas ta jokkeri ära võtab.

Samuti kuuluvad mu lemmikute hulka Janno Ligur , Siim Sündema ja Ricardo Bortkevitš. Nende puhul on mulle silma jäänud järjekindlus, hea sõiduoskus ning kiired autod. Janno ja Siimu puhul mulle meeldib see, et kiirus ei ole nende jaoks hirmu tekkitav ning tehnilised probleemid, need lahendatakse koheselt, peaasi, et päeva ei peaks varem rajal lõpetama. Ricardo puhul ei oska täpseltki öelda, mis temas on sellist mis paneb kaasa elama, aga miski on, millega ta mu pöidlahoidmise endale võitnud on.

Minu niinimetatud lemmikute listi kuuluvad ka minu jaoks üllatussõitjad. Andri Õun, kes üllatas mind Kulbilohu rajal (äkki oli see eelmise aasta viimane etapp, või oli üle-eelmise aasta viimane etapp), kui Andri sõitis finaalis põhimõtteliselt kolme rattaga lõpuni välja. Väga tubli tema poolt. Samuti on mind aastatega üllatanud noorsõitjad, nendega mul konkreetseid lemmikuid ei ole, aga tublid on nad kõik, kuid silmapaistvamad nende seast on endine noorsõitja Mihkel Varul ja Soome rahvusest noorsõitja Sami-Matti Trogen. Kolmas lemmik üllatus sõitja on Margo Soomets, kes on silma jäänud oma jõulise sõidustiiliga ning sooviga kõik TouringCari mehed selja taha jätta, ning tänu Margole ja Rommi Pukile oli eelmine hooaeg liigagi põnev ja pingeline.

Kindlasti oled külastanud erinevaid võistlusradu, milline neist võiks Sinu lemmik olla? Miks?

Minu lemmikrada on kahtlemata Kulbilohu.  Mulle meeldis ta küll vana jokkeriga rohkem, aga ilmselt harjub ka uuega ära.  Me oleme enda jaoks leidnud seal lemmikkoha, kus me ei näe vaid ühte kurvi ning kõige põnevamad kohad (stardist alla tulemine ja sealsed kaks kurvi ja jokker on väga hästi näha) on selgelt näha. Ilmselt ka sellepärast, et Olerex EMV rallikrossis hooaeg algab ning lõppeb seal. Teised rajad on ka väga põnevad, kuid kahju, et sel aastal Piiroja välja jäi.

Soovime Kristale ja tema kaaslasele palju meeldejäävaid hetki ning emotsioone fännireisil!

FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy EM- ning MM-etapp toimub 1.-3 juulini Rootsis, Höljese-nimelisel rajal.