Kõik laupäeval Kulbilohku! – EST RX

Kõik laupäeval Kulbilohku!

Sel laupäeval sõidetakse Elva lähistel asuval Kulbilohu rallikrossirajal Olerex Eesti MV viimane etapp rallikrossis. Kui eelmisel Kulbilohu etapil löödi selle hooaja publikurekord, siis vaadates praegu registreerunute nimekirja, lüüakse nüüd ka osalejate rekord. Kirja on end pannud lausa 47 sõitja. Näha saab rajal tõeliselt rahvusvahelist seltskonda. Läti ja Leedu sõitjaid on oodata lausa 17. Väga võimsa Ford Pumaga on sõitma tulemas Kazimieras Gudžunas.

Samuti on nimekirjas näha ka kahte soomlast: Silvo Viitaneni ja Marko Jokineni. On ju teada, et need mehed juba sõita mõistavad. Jokinen istub Reinsalu Sport meeskonna masina rooli. Esindatud saab ka olema Venemaa ja seda Vladimir Gondusovi näol klassis Super1600.

SuperCar klassis, mis on siis neliveolised ja kõige võimsamad masinad, on kirjas 15 võistlejat, Super1600 (esiveolised autod) on registreerunuid koos juunioritega 17 sõitjat. Tagaveoliseid masinaid klassis TouringCar on rajale minemas 8. Lisaks eelnimetatud klassidele saame sel korral näha võitlust ka klassis ERK2000, kuhu end on kirja samuti 7 meest.

SuperCar klassis näeme kõvat lahingut andmas Helmet Palmi ja Ruve Veskit, samuti Andri Õuna võimsal Ford Fiesta Mk7-ga. Eks näis palju suudavad külalisvõistlejad väljast nende meeste sõitu mõjutada.

Klassis Super1600 võistlev 16-aastane Janno Ligur on endale juba enne Kulbilohu etappi kindlustanud Eesti meistritiitli, kuid sellegi poolest saame noormeest kindlasti rajal näha ja juba kaua oodatud uue võistlusautoga Škoda Fabia. Ligur võistles mainitud autoga eelmisel nädalavahetusel Euroopa MV Soomes ning tegi seal ajalugu. Nimelt ei ole senini ükski eestlane Super1600 klassis end punktikohale sõitnud- Janno sellega hakkama sai. Seega on masin, mis rajale esimest korda Eesti MV sarjas minemas, võimas!

Kuna tegemist on kaheksanda ja seega kõige viimase etapiga sellel hooajal, siis on paljudel sõitjatel tulemused hooaja kokkuvõttes veel lahtised ning minnakse endast viimast andma, et ikka kõrgemale kohale end sõita. Seega võime lubada äärmiselt põnevat päeva!

Võistlussõidud algavad 10.45 ja ametlik avamine kell 12.00

Pilet endiselt 5€ ja kuni 12-aastased pääsevad sisse TASUTA