Keiro rallikrossiga liitumist ei kahetse – EST RX

Keiro rallikrossiga liitumist ei kahetse

Noorte klassiga liitus hooajal keskel Rakverest pärist noormees Keiro Orgus. Kuna rallikrossisarjaga sai alustatud sel aastal suhteliselt hilja, siis esikolmikusse ta kahjuks enam end võidelda ei jõudnud. Kuid olenemata sellest, andis ta igas sõidus endast teistele konkurentidele märku ja oli arvestatav kaaslane rajal. „Hooajaga olen väga rahul. See andis mulle palju uusi kogemusi ja lisaks ka uusi tutvusi,“ ütleb Keiro.

Autosport ei olnud enne rallikrossi Orgusele sugugi võõras.  Nimelt on ta sõitnud võidu lausa 7 aastat. Rallikrossiga sai alustatud aga põhjusel, et leiti selleks sobiv auto. Otsust rallikrossi tulla noormees ei kahetse.

Enne rallikrossi ja ka sellega paralleelselt on ta sõitnud rahvasprinti. Rallikrossi eeliseks viimase ees peab ta mees-mehe vastu võitlust, mis olevat tema jaoks pisut huvitavam.

Ühel Põltsamaa etapil said kõik näha, et Keiro ei „löö risti ette“ ja ei anna järele ka endast kogenumatele –vanematele sõitjatele. Tema ja Riho Loiti vahel tekkis mänguline duell, kus ei olnud sugugi kindel, kes neist A-finaali edasi pääseb. Mitu korda torkas kurvis Keiro oma autonina vahele ja püüdis Loitist mööduda. Kahjuks sel korral veel ei õnnestunud. „.Julgus tulebki ehk 7 aasta pikkusest võidusõidu kogemusest.  Roolis olles ma mõtlen tavaliselt sellele , et mitte n-ö üle pingutada,“ kommenteerib noormees.

Tulevikuplaanid on tal seotud aga hoopis noorteralliga. Samas ei ütle ta ka, et rallikrossist täiesti loobutakse.  „Meie plaanid on sõita rallikrossi edasi ja vähehaaval liikuda noorterallidele.  Rallikrossi jätkates jääb jääb auto samaks. Samuti plaanime minna talvel jääradadele kätt harjutama ja teha kaasa mõned piigivõistlused.“

 

L.S