Juba sel laupäeval antakse ruudulipp Olerex Eesti MV sarja hooajale rallikrossis – EST RX

Juba sel laupäeval antakse ruudulipp Olerex Eesti MV sarja hooajale rallikrossis

Sel laupäeval sõidavad rallikrossisõitjad Olerex Eesti MV hooaja viimast etappi.  Võistlus toimub Võrumaal Misso rallikrossirajal.

Võistlusele on registreerunud hetkel 30 võistlejat. Lisaks omadele, läheb rajale mitmeid väliskülalisi nii Lätist kui ka Venemaalt. Division 1 klassis pakub tugevat konkurentsi eestlastele lätlane Ugis Traubergs, kes on Euroopa meister autokrossis aastal 2000. Auto on tal võimas! Tema Citroen C4-l on võimsust 515 hj, väänet 717 nm, 0-100ni kiirendab see masin vaid 3,6 sekundiga. Traubergsi kohta loe lähemalt SIIT

Pealtvaatajatele peaks rohkelt põnevust pakkuma see, kuidas Sten Oja, Pait Reiman, Helmet Palm ja Valdur Reinsalu Traubergsile vastu saavad. Rajale läheb ka vigastusest paranenud Andri Õun, kellel on maid jagada Erki Kolditsa ja Risto Lepikuga. Division 1 klassi meister on veel tegelikult lahtine. Kui etappide halvim tulemus maha arvata, juhib Pait Reiman Oja ees vaid 1 punktiga. Seega- seis on enam kui põnev!

Division 1A klassis teeb rallikrossidebüüdi Vladimir Gondusov Toliatist. Nende tiimi eesmärk on tutvuda Eesti MV korraldusega. Kui neile meestele Eesti rallikrossimaailm sobib, tulevad Venemaa mehed järgmisel hooajal Eestisse võistlema nelja autoga.

Samas klassis võitja on küll enam-vähem kindlalt paigas, kuna terve hooaja on seda valitsenud Janno Ligur. Küll aga on tulist lahingut oodata teise koha pärast. Arvo Kask edestab Andre Kurge vaid 4 punktiga ja tundes neid sõitjad, võime kinnitada, et siin kestab heitlus viimase meetrini.

Klassis ERK2000 on võitja selge- lätlane Nitišs on teistele püüdmatu. Küll aga on hooaja lõpus heasse hoogu sattunud Alvar Kuusik, kellel on võimalus kõigutada Silver Havamaa teist kohta. Havamaa juhib küll Kuusiku eest 10.punktiga, kuid nagu öeldakse autospordis- miski pole läbi enne ruudulipu langemist.

Tagaveoliste seas on Rommi Pukk meistritiitli endale kindlustanud. Teise koha eest aga lähevad võitlema Kevo Kärp ja Kalmer Vaht. Nii Vaht kui Kärp on tuntud kui kompromissitud võitlejad ja viimase etapi punktide nimel antakse endast kõik, mis  võimalik.

Noorteklassis on viimasel etapil osalejaid rohkem kui varasematel. Lisaks nn vanadele olijatele nagu Sander Miljand, Andre Teder ja Marten Teppan, on veel kaks sõitjat- Sander Kurg Antslast ja Casper Eerikson Jürist. Eeriksonil on valmimas uus auto ja tal on kindel plaan osaleda järgmisel hooajal kõikidel etappidel.

Misso etapp paistab silma Võrumaa sõitjate rohkusega. Võisteldakse ju nende kodurajal. Sõitma tulevad Urmo Luts, Joosep Narusk, Priit Rebane ja loomulikult Pait Reiman, kellel on reaalne võimalus lahkuda sel korral Missost Eesti Meistrina. Kõikidel võrokestel ja setodel on põhjust tulla 15.oktoobril Missosse omadele kaasa elama!

Lisaks korralikule sõitjate arvule on Missos esmakordselt ka jokker, mis muudab raja nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele veelgi huvitavamaks!

Olerex Eesti MV viimane etapp tõotab tulla ja ka kindlasti tuleb väga pingeline ja põnev, sest rallikrossis ei ole olemas sõitjaid, kes kergelt alla annaksid, vaid nemad võitlevad võiduka lõpuni! Ole kohal ja vaata ise, kes võtab meistritiitli!