Janno Liguri eelsõidu nurjas otsasõit, Sten Oja võistluselt eemaldatud – EST RX

Janno Liguri eelsõidu nurjas otsasõit, Sten Oja võistluselt eemaldatud

Teine eelsõit on läbi saanud. Klassis Super1600 sai Janno Ligur omas sõidus ülihea stardi. Esimesse kurvi jõudis ta lausa mitu autopikkust konkurentidest eespool. Üsna pea aga, trampliinijärgses kurvis sõitis teda jälitav auto talle tagant sisse. Liguri auto jäi rajale seisma, kuid sai siis mõne aja pärast liikuma ning sõitis sõidu lõpuni. Siim Saluri võttis märjal rajal asja rahulikult, sai kirja 17. koha. Ligur pidi selles sõidus leppima 18. kohaga.

Kahe vooru kokkuvõttes on Liguril 33 ja Saluril 35 punkti.

Super 1600 klassis on hetkel liider Joni Wiman (FIN), teine Teemu Suninen (FIN) ja kolmas Rasul Minnikhanov (RUS). Seega pidu on hetkel soomlaste tänaval. Selles klassis teeb kaasa 3 Soome sõitjat, kellest kaks on end võidelnud esikolmikusse.

 

Klassis SuperCar oli Sten Oja endale esimese voorus saavutatu 10. kohaga taganud endale väärtusliku stardikoha oma klassi eelviimases stardis. Oja sai stardist hästi minema ja asus võistlejaterivi etteotsa. Tribüünide kohal kerkisid Eesti lipud taas kõrgemale, sest Oja tegi ilusat sõitu. Rada oli vihmast märg ja libe, kuid Oja Mitsubishi, mida siin kommentaatorite poolt on korduvalt lausa eakakas autoks nimetatud, liikus rajal hea kiirusega. Siis aga juhtus midagi, mida ka mustemates stsenaariumites ei osanud ette kujutada – stardisirge järgsel mäkketõusul oli juba varem seisma jäänud Stig-Olov Waldfridsoni auto. Rajal olid väljas kollased lipud. Kahjuks jäi aga seiskunud masin rajal liikujate vaateväljast veidi välja. Mäest üles minnes näis, et Oja on eelsõitjast kiirem. Eesliikuja märkas Waldfridsoni masinat, tõmbas vasakule, et sellest mööduda. Ojal jäi aga millegi tõttu rajal olev takistus märkamata. Ta otsustas minna sisekurvi, aga seal oli risti ees Waldfridsoni Renault. Toimus kokkupõrge. Sõit peatati punase lipuga, rajale läksid nii kiirabi kui ka päästetehnika. Üsna pea selgus, et õnneks on mõlema sõitjaga kõik korras, kuid masinad olid tugevalt kannatada saanud. Waldfridsoni  masinal sai kannatada lausa turvakaar.

Mõlemad masinad toimetati boksialale. Sellega oli Sten Oja jaoks võistlus lõppenud.

Super Car klassi sõidud said mõne aja pärast jätkuda, kuid 2. eelvooru tulemusi tuli päris kaua oodata. Oodati kohtunike kogu otsust, milline karistus määratakse Ojale topelt kollaste lippude eiramise eest. Otsus tuli karm – kohtunikekogu otsustas Sten Oja võistlustelt eemaldada. Sellega oli Oja Euroopa meistrivõistluste debüüt saanud kurva lõpu.

Teine sõit ei kulgenud ladusalt ka Andri Õuna jaoks. Sellisest ilmaoludes nii vajalikud klaasipuhastajad lihtsalt ei töötanud ja Õunal tuli oma ringid peaaegu et käsikaudu läbida. Loomulikult ei saanud Õun sellises situatsioonis just kiirelt ringe läbida. Valdur Reinsalu sai oma sõidus koha stardijärgses kurvis konkurendiga jõuliselt kokku ja pidi masina rajale tagasi saamiseks kõvasti  tööd tegema. Sellega kaotas ta hulga väärtuslikke sekundeid. Jarmo Võsal õnnestus sõit ilma suuremate viperusteta lõpuni sõita. Kõik kolm said tulemuse kirja ja pärast teiste eelsõitu on Võsa 16, Õun 17 ja Reinsalu 18. kohal

Pärast 2. eelsõitu juhib SuperCar klassis Liam Doran (GBR), Teine on Mats Lysen (NOR) ja kolmas Timur Timerzyanov (RUS).