Jäärajasõidu karikasari on selleks aastaks läbi – EST RX

Jäärajasõidu karikasari on selleks aastaks läbi

Eesti Rallikrossikomitee poolt sel aastal taas ellu kutsutud jäärajasõidu karikasarjas sõideti kokku 4 etappi ja kokkuvõttes võib öelda, et sari taaselustus üle ootuste hästi. Karikasarja 8 võistlusklassis lõi kaasa enam kui 150 autosportlast.

Karikavõistlust osalejaterohkeimaks võistlusklassiks oli 2WD esiveoliste klass, kus punktitabelist võib leida kokku 35 võistlejat. Neist kõige enam, 57 punkti kogus Toomas Kukk, kes võitis kolmest etapist kaks ja kes viimasel etapil pidi leppima teise kohaga. Temast jäi kolme punkti kaugusele kõik etapid kaasa teinud Allan Lutter. Kolmanda koha saavutas samuti kõikidel sarja osavõistlustel osalenud Enn Sups (46 punkti).

Palju vähem polnud sõitjaid ka klassides 4WD ja 2WD Piik, kus võistlejaid mõlemas klassis 32. Nelikveolistel masinatel saavutas kõrgeima pjedestaalikoha Aare Pukk (64 punkti), teise koha punktid õnnestus koguda Meelis Liisil ( 63 punkti). Kolmanda koha saavutas Antti Kangro, kellel piisas 55 kohapunktist.

2WD piik-klassis ei andnud konkurentidele suurt võimalust esikohavõitluses kaasa rääkida neljalt etapilt kolm esimese ja ühe teise koha karika koju viinud Madis Uibo. Tema tulemuseks siis 77 punkti. Teise koha saavutas Tauri Jaanson, kelle võistlusauto kahel viimasel etapil hästi toimida ei tahtnud. Õnneks suutis ta siiski mõlemad sõidud kena tulemusega lõpetada ja kokku saadud 43 punkti tagasidki talle teise koha. Kolmanda koha karika viib sellest sarjas koju Toomas Kallasmaa, kellel just viimane sõit Kaisma järvel samuti viperusteta ei möödunud – tema kollasel VW põrnikal murdus küljest käigukang. Sellest hoolimata 40 punkti ja kolmas koht.

Tagaveoliste masinatega käis jääraja karikasarjas rajal 30 sõitjat. Kui kolmel esimesel etapil näitasid oma võimu rajal enamasti BMW-d, siis Kaisma järvele sisse sõidetud rada oli kui loodud ZAZidel sõitjate jaoks. Nii võitiski viimase etapi sapakal sõitnud Urmas Ploom, kuid Kristo Kruusi sarjavõitu see mõjutada ei suutnud. Nii lõpetaski Kristo Kruus karikavõistlused esikoha ja 60 punktiga. Talle järgnes 56 punktiga Herki Ilves, kellest vaid punkti kaugusele jäi Risto Kõiv.

Naisteklassi käis nelja etapi vältel rajal 5 võistlejat, kelle hulgast võidukarika ja jäisel rajal kiireima naise tiitli pälvis Inger Tuur (72 punkti). Teisele kohale jäi kolme esimese etapiga korraliku punktisumma (54 punkti) kokku saanud Piret Gilden. Triinu Meltsovi kahelt etapilt kogutud 35 punktist piisas kolmanda koha saavutamiseks.

Suurima punktisumma, ehk maksimumi – 80 punkti – võttis aga sarjas hoopiski noorteklassi sõitja Alvar Kuusik, kes ühelgi etapil teistele võiduvõimalust ei loovutanud. Neli etappi ja neli võitu!

Teise ja kolmanda koha eest käis aga viimase hetkegi äge võitlus ja nii saidki kaks sõitjat – Karl Martin Volver ja Kasper Koosa mõlemad nelja etapiga kokku 62 punkti. Et aga Volveril oli teisi kohti üks enam, siis Volverile teine, Koosale aga kolmas koht. Kokku oli noorteklassis sõitjaid 13.

Publikumagneti ehk klassi 2WD ERK-klassis olid punkte jahtimas 14 rallikrossisõitjat. Selles klassis võitis esikoha Toomas Lõhmus (67 punkti), teise koha Kalmer Vaht ( 62 punkti) ja kolmanda Silver Havamaa (60 punkti). Neil kolmel õnnestus kõigilt neljalt etapilt punktisaak kätte saada. Teistel tuli kahjuks ette katkestamisi küll tehnilistel, küll muudel põhjustel. Aga selline on kord juba autosport – ettearvamatu ja täis ootamatusi.

Nagu nüüdseks kuulda ja lugeda on olnud, tuligi nii mõnelegi võistlejale üllatusena korraldajate otsus sarja võitjatele võidukarikaid sarja viimasel etapil, looduse heitlike tujude küüsis, mitte kätte anda, vaid korraldada sarja lõpetamiseks pidulik üritus.

„Meie sooviks oli lõpetada nii hästi kulgenud ja osalejaterohke sari pidulikult ning anda parimatele nimelised karikad,“ rääkis Eesti Rallikrossikomitee esimees Madis Uibo. „Et sõitjaid oli tõesti meeldivalt palju ja mitmeski klassis käis esikohtade nimel pingeline rebimine, siis otsustas komitee lisaks kolmele parimale autasustada karikate ja diplomitega ka 4.- 6. koha saavutanuid. Samuti autasustatakse karikatega ka naisteklassi sõitjaid ja oma auhinnale on järele oodatud ka 4WD piik-klassis hoolimata konkurentide puudusest kõik etapid kaasa teinud Sten Oja.“

Sarja pidulik lõpuüritus toimub reedel, 29. aprillil Kesk-Eestis Pajusi rahvamajas. Et kõik asjaosalised igast Eestimaa nurgast pärast tööpäeva kenasti kohale jõuaksid, algab üritus kell 20.00. Pärast piduliku auhinnatseremoonia lõppu istutakse lauda, et üksteisega lähemalt tuttavaks saada ja miks mitte järgmise jäärajasarjaga seonduvat arutada. Meelelahutust pakub Eesti Kuldsuu tiitliga pärjatud Margus Kastor, kes oma ansambliga MaMa teeb pidulistele ka tantsumuusikat. Õhtu jooksul on korraldajatel plaanis ka mitmeid üllatusi. Lähimat infot üritus kohta saab autospordiliidu koduleheküljelt lingi „Jäärada“ alt.

Karikasari on küll selleks aastaks läbi, kuid uue hooaja ettevalmistustööd on juba alanud.

„Tegime kõigil etappidel märkmeid ja kuulasime mitmeid ettepanekuid. Oleme asunud läbi mõtlema uut sarja üldjuhendit,“ tõdes Madis Uibo. „Kindlasti istume maha kõigi korraldajatega, kuulame ära nende ettepanekud ja soovitused. Nii püüame järgmisel aastal kõiki sel aastal ette tulnud möödalaskmisi vältida ja teha karikasarja sõitjatele veelgi atraktiivsemaks.“