I etappi valitsesid Kalmer Vaht, Janno Ligur, Georg Orr ning Oliver Oberg – EST RX

I etappi valitsesid Kalmer Vaht, Janno Ligur, Georg Orr ning Oliver Oberg

Eile toimus Olerex EMV rallikrossis 2016 hooaja avaetapp Kulbilohu krossirajal, mis meelitas kohale hulgaliselt nii võistlejaid kui ka pealtvaatajaid. Kuum ning päikesepaisteline päev tõi endaga kaasa meeleoluka päeva.

TouringCar klassis olid täna sõidud eriti pingelised: palju uusi võistlejaid, kes näitasid häid kiirusi ning oskusi. Üle pika aja toimus klassil ka poolfinaal. Etapivõidu võttis Kalmer Vaht(VAZ2101), teisele kohale platseerus Simo Viilas(BMW320) ning kolmandale Jüri Azarov(Opel Ascona).

Super1600 finaalis võttis võidu Janno Ligur(Škoda Fabia), kellele järgnesid Siim Saluri(Citroen C2) ning Junior1600 klassist üle tulnud 2015.aasta meister Mihkel Varul(Peugeot 206).

Junior1600 klassis näidati samuti häid kiiruseid ning tulemusi. Klassivõit läks Georg Orrile(Peugeot 206). Orrile järgnesid soomlane Sami-Matti Trogen(Ford Ka) ning lätlane Ingus Belakovs(Peugeot 206).

SuperCar klassis sõideti välja päeva parim aeg 43,806: selleks oli Ricardo Bortkevitš. Finaalis startis viis võistlejat, kuid esimeses kurvis lõppes teekond kahele(vaata videot): Ricardo Bortkevitšile(Mitsubishi Lancer Evo) ning Andri Õunale(Ford Fiesta). Poodiumi esimesele astmele platseerus Oliver Oberg(Subaru Impreza), teisele Raini Roomets(Nissan Pulsar) ning kolmandale Priit Karjus(Mitsubishi Lancer Evo VI).

IMG_5278

Video: Mark Szerenyi/Rallycross.HU

Tulemused on nähtavad mylaps.com lehel.

Olerex EMV rallikrossis 2016 hooaeg jätkub II etapiga 4.juunil, mil sõidetakse Harjumaal, LaitseRallyPark’s.

Fotod: Piret Jaani