Hobune hobujõudude vastu- kes jääb peale? – EST RX

Hobune hobujõudude vastu- kes jääb peale?

Sel laupäeval, 19.mail stardivad rallikrossisõitjad esmakordselt Tallinna Hipodroomil. Sõitjaid on tulemas nii Eestist, Soomest, Lätist kui ka Venemaalt. Esimest sõitu sel hooajal Eesti MV sarjas on tulemas tegema eelmise aasta Eesti ja Põhja-Euroopa meister Sten Oja. Temale on konkurentsi pakkuma oodata Euroopa MV kogemusega soomlast Silvo Viitaneni, kes läheb rajale Ford Fiesta Mk7-mega. 

“Eesti rallikross on kogumas üha enam populaarsust. Kui seni on enamus etapid toimunud maakohtades, siis nüüd otsustas komitee läbi viia ühe kaheksast rallikrossisarja etapist just Tallinnas ja seda põhimõtteliselt kesklinnas – hipodroomil,” sõnas Eesti Rallikrossi Komitee esimees Madis Uibo.

“Rallikrossi sõidetakse antud kohas esmakordselt ja oodata on äärmiselt pinevat võistluspäeva. Kuna rallikross on n-ö staadioniala, kus mitu väga võimsat masinat on rajal korraga ja hipodroomil on võimalik saavutada autodel suur kiirus, siis on kindel, et sel korral ei tohiks ükski pealtvaataja ükskõikseks jääda. Samuti on sel korral publikule mõeldud ning kohaletulnud saavad olla tunnistajaks auto ja traavihobuse võiduajamisele. Võistluspäeva ametlik avamine algab küll kell 11, kuid neile, kes soovivad paremat vaatekohta, on väravad avatud juba kella kaheksast alates.”

Stardinimekiri on sel korral kirju. Hetkel on registreerunuid 27, mis tähendab, et päev tuleb põnev. Olerex Eesti MV I etapp rallikrossis leidis aset 5.mail Missos, Võrumaal ja seal oli näha, et hooaeg saab olema ettearvamatu ja äärmiselt pinev ning adrenaliini täis.

Klassis SuperCar, kus võistlevad siis väga võimsad neliveolised autod, oli kohal rohkelt autosid ning lahing oli Missos tuline- eks näis, kas n-ö seal alustatud võitlused jätkuvad ka Tallinnas. I etapi esikoha mees Helmet Palm on ju öelnud, et ega ta sel hooajal alla esikolmiku kindlasti leppida ei taha, seega võitlust peaks tulema küllaga.

Esiveoliste klassis Super1600 toimus rebimine esikolmikus. Reinis Nitišs, kes on ka Eesti meister 2011 klassis ERK2000, on siis sel hooajal klassi vahetanud ja tundub, et noormehe hing ihkab ka sel aastal meistritiitlit, sest Võrumaal teisel kohal lõpetanud Janno Liguril ja kolmandana finišilipu saanud Arvo Kasel, ei õnnestunud lätlast mai alguses püüda. Kahjuks Reinis sel laupäeval Eesti Mv ei osale, sest mees sõidab Norrasse Põhja-Euroopa MV etapile, kuid on loodetavasti stardis juba 9.juunil Põltsamaal. Saame näha, kas Nitišsi puudumine paneb eelmise aasta esikolmikul Liguril, Kasel ja Kurel vere vemmeldama ja jätkub eelmise aasta põnev võimuheitlus.

Rommi Pukk on Tallinnas valmis andma lahingut oma teise esikoha eest, kuid ega see kergelt ei tule- on ju Kalmer Vaht ja Siim Sündema sama kohta ihkamas. Saame kindlasti näha, kas nooruke Marten Teppan saab “sõna sekka öelda” suurte meeste mängus, sest eks iga võistluse ja ringiga muutub noormees kogenumaks ja kiiremaks, ehk juba varsti astub ta meestele kandadele?

Lisaks rallikrossile saab publik kaasa elada traavijooksule, usun, et nii mõnedki ei ole enne sellist võistlust vaatamas käinud. Samuti on plaanis traavihobuse ja auto võiduajamine- kuidas täpselt, seda näeb juba kohapeal. Seega pannakse vastastikku laupäeval hobused hobujõududega!

Seega, et olla ise kõige selle põneva tunnistajateks, tuleb tulla laupäeval kohale! Kohtumiseni rallikrossil!