Globaalse Rallikrossi (GRC) esimese etapi võitis üllataja Scott Speed – EST RX

Globaalse Rallikrossi (GRC) esimese etapi võitis üllataja Scott Speed

21.aprillil toimus Brasiilias tänavuse hooaja esimene Globaalse Rallikrossi (GRC-Global RallyCross) etapp. Kohal olid kõik maailma tipud: Tanner Foust, Ken Block, Liam Doran, Travis Pastrana, Toomas Heikkinen, Brian Deegan, Anton Marklund ning lisaks ka uustulijad nagu Scott Speed, Steve Arpin, Buddy Rice.

Kui Euroopa Meistrivõistluste sarjas on kõige tuntum meeskond Hansen Motorsport, mille eestvedajaks on 14. kordne Euroopa Meister Kenneth Hansen, siis Globaalses sarjas on kõige tuntum meeskond OMSE, mille eestvedajaks on samuti tuntud Andreas Eriksson. Justnimelt OMSE meeskonna poolt valmistatud Ford Fiestasid oli Brasiilias stardis 6 ning finaalis 5.

Finaali esimeses stardis juhtus suur avarii, mille tõttu jäid raja äärde favoriidid Travis Pastrana, Ken Block ja esimese Euroopa Meistrivõistluste (RX) etapi Inglismaal võitnud Tanner Foust.

Teine start õnnestus ning 10 ringi asemel võisteldi 6 ringi. Võistluste suurim üllataja ja võitja oli endine Scuderia Toro Rosso F1 liige Scott Speed. Sama mida Euroopa esimesel etapil oli näha Timmy Hanseni pealt, siis vormelis külge jäänud sirge sõidujoon toob ilmselgelt kasu pea igal autospordi alal peale drifti.

Teiseks jäi eelmisel hooajal raske avarii teinud Toomas Heikkinen ning kolmandaks samuti uustulnuk, varem ralliga seotud olnud, rootslane Patrik Sandell.

Ainsana terve hooaja Euroopa Meistrivõistlusi (RX) kaasa tegev Anton Marklund saavutas kuuenda koha ning oli ainuke finalist, kelle sõiduriistaks ei olnud Ford vaid VW Polo.

Täpsed tulemused: http://www.global-rallycross.com/events/foz-do-iguacu-brazil/

Scott Speed sõidueelne intervjuu: http://www.facebook.com/photo.php?v=10100203804087013

Esimene finaali start:

Teine finaal start:

Fotod: ERC24
Photos: ERC24