FIA rallikrossi promootoriks on maailma üks suurimaid spordi marketingi agentuure – EST RX

FIA rallikrossi promootoriks on maailma üks suurimaid spordi marketingi agentuure

Septembris toimunud FIA World Motor Sport nõukogu koosolekul kinnitati, et IMG agentuurist saab ametlik FIA rallikrossi meistrivõistluste promootor vähemalt kümneks aastaks alates aastast 2013.

Kokkulepe lubab Euroopa meistrivõistlustel kasvada Maailma meistrivõistlusteks. IMG on üks vanimaid ja suurimaid omataolisi ettevõtteid, kellel on ka olemas televisiooni õigused ning nad on ka ühed suurimad turuliidrid.

IMG parimaks edu näidiseks on Speedway GP, selle põhjal on näha, mida on IMG võimelime tegema rallikrossiga: Speedway oli eetris 24 erineva riigi telekanalis, kuid praeguseks näevad seda lausa 160 riigi televaatajad; otseülekandeid tehakse hetkel neljakümnele riigile. Tänu sellele on spordiala muutunud üle maailma äärmiselt populaarseks. Poolas nimelt valiti eelmisel aastal Speedway lausa populaarsemaks kui jalgpall.

Seal on ilmselge sünergia rallikrossi ja Speedway vahel. Uuenenud FIA rallikrossi meistrivõistluste reeglid muudavad ala pealtvaatajate jaoks tunduvalt arusaadavamaks ja sõite hakkab toimuma rohkem, mis muudab võistluse nii sõitjatele kui pealtvaatajatele põnevamaks.

Meistrivõistluste etapid jäävad endiselt kahepäevasteks, alles jäävad kõik kolm klassi, mille sõidud toimuvad samuti mõlemil päeval. Kõik klassid saavad kajastuse televisioonis.

SuperCar klassist aga saab n-ö ala tunnus. Selles klassis saab olema kuni 25 sõitjat, mis koosneb sarja kindlatest sõitjatest ja lisaks nendele osaleb eri etappidel teiste alade või riikide meistreid. Selline võistluste formaat tagab selle, et kõik võistlejad sõidavad eelsõitudes üksteisega läbi. 12 parimat lähevad edasi poolfinaali ja nendest kuus parimat edasi finaali. Kuna iga sõiduga saab punkte, tagab see selle, et võistlejad ei saa eelsõite vahele enam jätta ja pealtvaatajad saavad näha palju rohkem sõite.

Super1600 ja Tourigcar klassidel saab kehtima sama süsteem, kuid nende registreerimisnimekiri jääb vabamaks- nende klasside sõitjad ei pea osalema kõikidel etappidel.

Lisaks sellele, et tänu IMG-le saab näha rohkem sõitjaid ja sõite, soovib agentuur sõlmida pikaajalisi lepinguid erinevate radadega ja klubidega, et viimased saaksid kindluse ja hakkaksid rohkem alasse investeerima.

Muutustega on alguses kindlasti paljudel raske leppida ja neid mõista, kuid hetkel on need vältimatud ja vajalikud, eriti mootorispordi valdkonnas, kus konkurents on äärmiselt suur. Rallikross on teinud minevikus läbi suuri muutusi ja ilmselt teeb neid ka tulevikus. Suurim muutus, mida IMG läbi viib on muutus võistluste formaadis, kuid kokkuvõttes jääb rallikross siiski alaks, mis on segu paljudest aladest (ralli, drifting jne) ning seda jäädakse endiselt sõitma segakattega radadel.