FIA MM ja EM etapil rallikrossis Saksamaal on eelregistreerunud rekordiline arv võidusõitjaid – EST RX

FIA MM ja EM etapil rallikrossis Saksamaal on eelregistreerunud rekordiline arv võidusõitjaid

Sel nädalavahetusel Saksamaal toimuv Red Kiwi FIA MM ja EM etapp rallikrossis tõestab, et rallikross on FIA kõige kiiremini kasvav autospordiala. Võistlejate arv on rekordeid purustav – 41 SuperCar klassi autot, 17 erinevast rahvusest võistlejat ja 11 erinevat automarki kokku kolmes võistlusklassis, SaksamaaRX on tõeliselt rahvusvaheline!

9. etapp tänavusel FIA World Rallycross Championship, peetakse Saksamaal, Estering´i nimelisel rajal Buxtehude lähistel, misa asub umbes 35km kaugusel Hamburgist. Buxtehude linnas elab 40 000 elanikku ja see on suuruselt teine linn Stade maakonnas. Estering´i rada ise on selle hooaja lühim, kõigest 952m pikk, kuid tagasirge tippkiirus, mis küündib 150 miilini tunnis (241 kilomeetrit tunnis), teeb sellest jälle hooaja kõige kiirema etapi. Estering´il toimuv etapp on samas ka neljas etapp FIA European Rallycross Championship kalendris (Euro RX), kus on eelregistreerunud 26 SuperCar´i.

Kahe viimase etapi võitja SuperCar klassis ja hetke meistrivõistluste punktiliider Petter Solberg on veelgi “näljasem”, et suurendad oma edumaad kuid tunnistas samas ka, et Esteringi raja keerukus võib teha selle keeruliseks: “Estering on keeruline rada”, tunnistas Solberg, kes sõidab CItroen DS3 SuperCar´ga PSRX meeskonnas. “Selleks, et teha Saksamaal hea sõit, on vaja kahte asja. Esimene asi on saada esimesest kurvist turvaliselt minema. Ma mäletan eelmistest siin saadud kogemustest, et esimeses kurvis toimub palju action´t. Teine suur asi on läbida jokker õigel ajal. Ma arvan, et jokker on siin rajal tunduvalt olulisem, kui teistel radadel.”

28 punkti kaugusel Solbergist on Ford Olsbergs MSE sõitja Reinis Nitišš. Peale Prantsusmaal toimunud etappi on Nitišš võtnud osa mitmest PR-tegevusest Lätis, muuhulgas ka muruniidukite võiduajamisest, mille 18-aastane lätlane ka võitis 🙂 “Hea võidusõitja peab olema kohanemisvõimeline ja suutma säitlitada kainet mõistust,” selgitas Nitišš, kes on Solbergi suurim konkurent meistritiitlile.

Kolmas meistrivõistluste arvestuses on hetkel soomlane Toomas “Topi” Heikkinen, kes sõidab Volkswagen Marklund Motorspordis ja kaotab Nitiššile 10 punktiga. Soomlane on olnud kogu hooaja korralik punktikoguja ja tunneb end enesekindlalt pärast auto testimist Estering´i rajal, mis võib anda neile ka eelise teiste sõitjate ees. Volkswagen´i koduetapil osaleb Marklundi meeskonnas ka Guinness World Record´i omanik külgboksi parkimises, kes on wildcard sõitja sel etapil.

Naissõitja Ramona Karlsson asendab Jacques Villeneuve Albatec Racing meeskonnas sel etapil.

Eestlastest on Saksamaal stardis kaks Super1600 klassi sõitjat: Siim Saluri ja tänavune Olerex Eesti mv rallikrossis 3.koha omanik Janno Ligur. Mõlemad mehed on eelnevatel etappidel näidanud üles väga head kiirust, Janno on olnud ka poodiumil. Seega tasub eestlastel pöidlad pihku võtta ja loota, et näeme ka pühapäeval Viasat Sport Baltic kanali ülekandest (algus k 23.40) meie mehi poodiumil.

Live-ajad: http://www.rallycrossrx.com/times

Jooksvad tulemused: http://www.rallycrossrx.com/results

Kohaliku aja järgi ajakava:

L 20.09.2014

13:15 Heat 1 & heat 2 (järjekorras: TouringCar, Super1600 ja SuperCar).

P 21.09.2014

8:15 vabatreening,

9:30 Heat 3 & heat 4,

14:15 Super1600 poolfinaalid ja TouringCar finaal

15:00 SuperCar poolfinaalid, Super1600 finaal, SuperCar finaal

15:50 auhinnatseremoonia

16:10 pressikonverents