Euroopa meistrivõistlustel Kouvolas stardib kuus Eesti võistlejat – EST RX

Euroopa meistrivõistlustel Kouvolas stardib kuus Eesti võistlejat

Sel nädalavahetusel Soomes Kouvolas peetavatel Euroopa meistrivõistlustel rallikrossis on rajal lausa kuus Eesti rallikrossisõitjat. Klassis SuperCar stardivad juba varem sel aastal Euroopa rallikrossisarjas kaasa teinud Andri Õun ja Valdur Reinsalu. Stardis on ka Jarmo Võsa ja Sten Oja, kellele Euroopa rallikrossisarjas osalemine on esmakordne kogemus.

Laupäeva hommik Kouvolas on vihmane ja rajal on rehvide lõikamist lubav Wet race silt. Samas ei ole juba mitu tundi vihma sadanud, rada kuivab kiiresti ja kuulda on, et märja raja otsus kuulub ümbervaatamisele.

Praegu on käimas treeningsõidud. Rajal on käinud Janno Ligur ja Siim Saluri. Janno ütles treeningsõidult tulles, et rada on huvitav. Eks Janno Liguri jaoks on hetkel kõik päris uus, nii võistlussari, rada kui ka võistlusauto Škoda Fabia. Oma uue masinaga on ta saanud ju tutvust teha vaid mõnel treeningringil.

Esimese treeningu järel on Janno Ligur olnud pea 3 sekundi võrra kiirem kui Siim Saluri (52,040), edestades ka Läti noort sõitjat Reinišs Nitišsit. Liguri parim ringiaeg on 49,971

Oma esimesed treeningringid on teinud ka SuperCar sõitjad. Sten Oja parim ringiaeg on 48,810; Valdur Reinsalul 50,853; Andri Õuna aeg 51,443: Jarmo Võsa aeg 52,018

Ametlikud ajasõidud algavad kell 14.45. Püüame teid Kouvolas toimuvaga kursis hoida.