Vasalemma võitjad: R.Bortkevitš, J.Ligur, G.Orr ning R.Veski – EST RX

Vasalemma võitjad: R.Bortkevitš, J.Ligur, G.Orr ning R.Veski

Möödunud laupäeval, 9.juulil toimus Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis sarja IV etapp, mis sõideti kuulsal Vasalemma rallikrossirajal. Hommikul oli võistlejaid läbi dtartide kokku 34.

Klassis SuperCar finaalis juhtis kuni neljanda ringini Oliver Oberg (Subaru Impreza), kes aga siis suutis auto üle katuse keerata. Etapivõidu võttis taas Ricardo Bortkevitš (Mitsubishi Lancer Evo), teise koha sai Priit Karjus (Mitsubishi Lancer Evo) ning kolmas oli Raini Roomets (Škoda Fabia).

Junior1600 klassis sai etapivõidu kirja Georg Orr (Peugeot 206), kes ühtlasi võistles veel ka Super1600 finaalis. Klassi teise koha sai venelane Pavel Krichevski (Lada Samara) ning kolmanda lätlane Ingus Belakovs (Peugeot 206).

Klassis Super1600 näitas alates vabatreeningust kõikides eelsõitudes head minekut Janno Ligur (Škoda Fabia). Ligur näitas, et ei ole lasknud end eelmisel nädalavahetusel Rootsis Euroopa meistrivõistlustel tabanud ebaõnnest häirida. Finaali start Liguril ebaõnnestus, kuid juba kolmandal ringil asus ta finaalsõitu juhtima ning võttis Vasalemmas kindlalt etapivõidu. Sellega läks Ligur ka sarja punktitabelit juhtima, jättes selja taha Höljeses finaali jõudnud, kuid Vasalemmas teise kohaga leppima pidanud Siim Saluri (Citroen C2). Kolmas koht läks Arvo Kasele (VW Golf).

TouringCar oli taas uute sõitjate võrra kasvanud. Vasalemmas läks rajale 15 sõitjat. Esimese koha sai hommikul auto tehniliste probleemidega võidelnud Ruve Veski (BMW 120), teisele kohale platseerus Kalmer Vaht (Lada 2101) ning kolmandale Margo Soomets (BMW 318).

Kõik tulemused nähtavad lehel mylaps.com (Eraldi saab vaadata: SuperCar, Super1600, TouringCar).

Punktitabel peale 4. etappi on nähtav SIIT.

Kõrgehetkede ning finaalide videod on eraldi nähtavad SIIN.

Olerex Eesti meistrivõistluste sari jätkub kahe nädala pärast, 23.juulil, mil sõidetakseAudrus, auto24ringil.