Tule perepäevale! – EST RX

Tule perepäevale!

Põltsamaa tehnikaspordiklubi seltskonnal tuli ühel hetkel pähe, et võiks pakkuda fännidele, kes muidu autospordiga kokkupuutunud vaid raja ääres oma lemmikutele kaasaelades, võimalust ka ise kätt proovida.  Selle mõtte teostamiseks mõeldi välja perepäev „Teeme sotid selgeks!“ Päevast osa võtma on oodatud KÕIK!

„Eesmärke on mitu. Esiteks tahame kutsuda inimesi autospordiga tutvuma- nii noori kui ka vanemaid. Teiseks soovime anda autohuvilistele võimaluse õppida libedasõittu, mis ehk parandaks ka üldist liikluskultuuri. Selleks on meil  kohal sõitjaid juhendamas ala spetsialistid- Sten Oja, Arvo Kask, Alvar Kuusik ja Sten  Karuks,“ kommenteerib perepäeva ideed Mati Kask,  kes on ka päeva üks eestvedajatest.

Et kõik eelnevalt mainitu oleks lõbusam, on perepäev üles ehitatud ideele, et omavahel saavad jäärajasõidus mõõtu võtta nii pereliikmed kui ka erinevad perekonnad ja miks mitte naabrid või sõbradki. Kindlasti on mõnes peres või seltskonnas kerkinud üles küsimus, et kes on siis autoroolis ikka kõige kiirem, osavam. Piirojal saabki need vaidlused lahedada!

Hea on ka see, et rajale pääseb sõitja igasuguse tänavasõiduautoga, millega ta ise ka liikleb muidu  ja autol peavad all olema tänaval sõidetavad rehvid.

„Päev peaks välja nägema hetkel järgmine: alustame kell 10.00 hommikul, selleks ajaks ootame kõiki seltskondi registreerima. Iga seltskond, olgu ta siis perekond või sõbrad, saab enda nimelise klassi. Nt. perekond Saar, milles on 4 liiget, saab olema „klass Saar“ ning seal võistlevad omavahel selle klassi liikmed. Iga klassi liikme aega võetakse eraldi ning ajad prinditakse paberile, mille alusel selguvadki antud klassi parimad- kõik toimub justkui päris võistlusel. Hetkel usume, et kõik meeskonnad saavad sõita vähemalt kaks vooru. Iga voor kolm  ringi (3,3 km),“ selgitab Kask.

Kohtumiseni Piirojal!

L.K