Sebastien Loeb võttis esimese võidu – EST RX

Sebastien Loeb võttis esimese võidu

1.-2. oktoobril sõideti esimest korda Lätis, Bikernieki rajal FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy etapp. Antud võistlusel võisteldi klassides SuperCar WRX, SuperCar ERX, TouringCar ning RXLites.

Kui esimesel päeval oli ilm nii sõitmiseks kui vaatamiseks sobiv, siis teise päeva hommik algas võistlejatele vihmasajus. Vihmas sõidetud eelsõitudes kerkisid esile nii mõnedki eksimused.

Janno Ligur, kes tegi Lätis sõidetud MM-etapil debüüdi Reinsalu Spordi Ford Fiestaga, võttis kokkuvõttes 18. koha.

Esimesel päeval treeningsõitudes Liguril 21.aeg. Esimeses eelsõidus startis Ligur koos Sebastien Loebi, Timur Timerzyanovi, Gianluigi Galli ning Reinis Nitišs’ga, lõpptulemusena 20. koht. Teises eelsõidus ilmnesid probleemid mootoriga, mis sai öö jooksul vahetatud.

Ligur: “Riia MMi teine võistuspäev algas tugevas vihmasajus. Öösel vahetatud mootor töötas nii nagu pidi. Keerulised tingimused tegid ka auto seadistamise raskeks, kuna vihmaga antud masinaga kogemused puudusid. Peale hommikust treeningut leidsime võistlussõidukile sobiva seade. Eelsõitudes üritasin endast maksimumi anda ja püüda võimalikult head aega. 3. eelsõidus ebaõnnestus start, kuid sõidukiirus oli rahuldav. 4. eelsõidus tuli viisakas start, kus reaktsioonikiirusega olin 20m esimene ja kiirus oli üleval. Etapi kokkuvõttes 18. koht ja võime debüüdiga MM-sarjas rahule jääda. Sain sõita palju ja terve meeskond õppis paremini autot tundma. Kogemus väga kõva ja hea baas, et siit edasi minna. Nüüd aga juba pilgud suunatud Saksamaa EM-etapile, mis toimub 2 nädala pärast ja kus mängus on S1600 kolmas koht.”

Vaata ka ERR Sport lehel intervjuud Janno Liguriga: MM-sarja kuninglikus klassis debüteerinud Ligur: olen tugev sõitja .

MM-etapi arvestuses tuli esmakordselt etapivõitjaks Sebastien Loeb (Peugeot 208), kellele järgnesid Mattias Ekström (Audi S1) ning Loebi tiimikaaslane Timmy Hansen (Peugeot 208).

Kuna Petter Solbergile anti teise eelsõidu järel must lipp ning ta poolfinaalistki välja jäi (19.koht), kasvas punktitabeli liidri Mattias Ekströmi edu Solbergi ees. Punktitabeli teisele kohale tõusis aga Johan Kristoffersson 201 punktiga.

1 car MATTIAS EKSTRÖM AUDI S1 228
2 car JOHAN KRISTOFFERSSONVOLKSWAGEN POLO 201
3 car PETTER SOLBERG CITRÖEN DS3 194
4 car ANDREAS BAKKERUD FORD FOCUS RS 192
5 car SÉBASTIEN LOEB PEUGEOT 208 180

Euroopa meistrivõistlustel klassis SuperCar võidutses Tommy Rustad (Peugeot 208), kellele järgnes 2016. aasta hooaja meister Kevin Hansen (Peugeot 208). Kolmandale kohale tuli Tamas-Pal Kiss (Peugeot 208). Andri Õunale kuulub Läti etapilt 17. koht.

RXLites klassile oli Lätis toimunud etapp hooaja viimane, kus enne võistlust polnud veel selge, kes meistritiitli saab. Võitlus esikoha nimel käis Cyril Raymondi ning Thomas Brynterssoni vahel. Lõpptulemusena kumbki neist poolfinaali ei saanud, kuid võistluselt said mõlemad samapalju punkte, mistõttu kuulub meistritiitel nüüd Cyril Raymondile.

Bikernieki rajal võidutses Sondre Evjen, teisele kohale tuli Conner Martell ning kolmandale Tejas Hirani.

Etapi võitjad

Cyril Raymond – RXLites klassi võitja

TouringCar klassis võidutses Fredrik Magnussen, teisele kohale tuli Magda Andersson ning kolmandale Philip Gehrman. Punktitabelis on endiselt liider Ben-Philip Gundersen, kelle edu teisel kohal oleva Magda Anderssoni ees on 7 punkti. TouringCar klassil on jäänud võistelda veel ühel etapil.