Saksamaa etapilt Salurile üheksas koht, Ligur üldarvestuses kaheksas – EST RX

Saksamaa etapilt Salurile üheksas koht, Ligur üldarvestuses kaheksas

Saksamaal sõideti klassi Super1600 viimane etapp, kus Janno Ligur koges ebaõnne, kuid Siim Saluri täitis oma eesmärgi.

Janno Ligur oli enne viimast etappi üldarvestuses viies, kuid kolmas positsioon ei olnud kaugel. Selle nimel oli vaja palju vaeva näha. Ebaõnn aga saatis Ligurit juba esimesel päeval, kus intsidendi tõttu sõidu tulemus kolmandas eelsõidus tühistati. Teisel päeval aga neljandas eelsõidus purunes roolisüsteem ning sellega oli ka etapp lõpetatud.

“1. ja 2. eelsõidus kulus palju aega rüselemise peale ja väga puhtalt sõita ei saanudki. 3. eelsõidu stardikurvis toimus intsident, kus lükati konkurent minu trajektoorile ja minust lendas ta edasi seina. Kirja sain 6. aja, seda korralikult kahjustada saanud autoga. Peale sõitu kutsuti mind kohtunike juurde, vaadati läbi pardakaamera videod ja määrati mulle karistuseks Black flag e. sõit tühistati. See oli selline 50/50 olukord ja midagi vastuvaielda ei olnud. Sellega oli ka kadunud igasugune lootus pääseda edasi poolfinaali ja võidelda üldkokkuvõtte 3. koha eest.

Pühapäeva hommikut alustasime hästi – 4. aeg Warm-upil. 4. eelsõidus purunes roolisüsteem kokkupõrgete tulemusena ja olin sunnitud katkestama. Etapi kokkuvõtteks 16. koht ja 1 punkt. Ei olnud just see mille järgi läksin. Kaotasin palju kohti ka üldtabelis ja langesin 8. kohale.”

Siim Saluri näitas esimesel päeval häid aegu: kolmandast eelsõidust saadi kirja teine aeg. Uuel võistluspäeval neljandas eelsõidus aga Saluri start ebaõnnestus ning kirja saadi üheteistkümnes aeg, millest piisas, et võistelda poolfinaalis. Esimeses poolfinaalis startis Saluri aga kolmandast reast.

“Olen viimasel ajal vähe võistelnud ja sellest ka ebastabiilsed stardid,» ütles Saluri. «Rallikrossis on need määravad ja kui eelsõitudes annab veel midagi ära teha, siis hiljem läheb raskeks. Kahjuks andis see poolfinaali stardiks mulle  kolmanda rea ja sealt enam välja ei rabele.” (Tekst: sport.postimees.ee)

Siim Saluri võttis Saksamaa etapilt üheksanda koha, mis tähendas eesmärgi täitmist. Üldarvestuses tõusis Saluri 15. kohale.

Etapi võitis Krisztián Szabo (Škoda Fabia), kellele järgnesid Egor Sanin (Renault Twingo) ning Ulrik Linnemann (Peugeot 208). Kuna üldarvestuses olid puntivahed väikesed, siis meistritiitli võitis Krisztián Szabo, kelle edu teisel kohal asuva Ulrik Linnemanniga on üks punkt. Üldarvestuses kolmanda koha saavutas Kasparas Navickas (Škoda Fabia).

3 KASPARAS NAVICKAS ŠKODA FABIA 0 4 11 21 25 25 86

TouringCar klassis oli meistritiitli saatus enne viimast etappi samuti lahtine. Etapivõidu võttis David S. Nordgård, teise koha sai Magda Andersson ning kolmanda Anders Nymoen Bråten.

Finaalis startis ka üldarvestuse liider Ben-Philip Gundersen, kes lõpetas viiendana, kuid sellest piisas, et võita meistritiitel. Üldarvestuses tuli teiseks Magda Andersson, kelle vahe Gunderseniga on üks punkt. Kolmas on Fredrik R. Magnussen.