Mats Lysen võttis kodurajal võidu – EST RX

Mats Lysen võttis kodurajal võidu

Euroopa rallikrossi meistrivõistluste Norra etapi viimasel päeval suutis Mats Lysen kodupubliku ees võtta võidu valitseva meistri Sverre Isachsen’i ees.


Valitsev meister, hüüdnimega Viikingi Sõdalane,  startis finaalis parimalt kohalt ning tema kõrval oli kohe noor norrakas, kes võidukihutamise asemel asus hoopis koheselt jokkeritaskut läbima.

Mõni sekund hiljem olid külgepidi koos ameeriklane Tanner Foust ja tatarlane Timur Timersjanov. Sellest olukorrast väljus kaotajana ameeriklane, kes lõpetas oma sõidu jokkeritasku väljasõidu kõrval asuvas seinas. Pärast antud intsidenti toodi välja punased lipud ning sõitu alustati uuesti.

Super1600 klassis võttis võidu venelane

Kordusstardi rivis tundusid pinged olevat erakordselt laes. Pärast rohelise tule süttimist pühkis stardist järjekordselt esimesena minema Isachsen. Ka Lysen jäi oma taktikale kindlaks, läbides kohe alguses jokkeritasku ning ühines pärast sõitjateriviga. Tundus, et võidu otsustabki viimane ring, sest Isachsenil polnud jokkeritasku veel läbitud ning Lysen lähenes talle peadpööritava kiirusega. Kodupublik ahmis põnevusest õhku, nähes, kuidas Lysen väljus kurvist napilt Isachseni ees. Noore norraka sõit oli äärmiselt vaatemänguline ning Lysen ületaski finišijoone esimesena, kohe tema järel valitsev Euroopa meister Sverre Isachsen. Timur Timersjanov võttis selles  sõidus kolmanda koha. Vahetult pärast tatarlast ületasid finišijoone Stig-Olov Walfridsson ja Toomas Heikenen.

Super1600 klassis oli terve nädalavahetuse juhtinud Andreas Bakkerud, kuid A-finaali võitis hoopis venelane Ildar Rakhmatullin. Venelasel oli kolmandas eelsõidus autoga probleeme, kuid sellest hoolimata suutis ta säilitada koha B-finaalis. Tagasilöögid Rakhmatullinit ei takistanud ning mees vedas võidukalt välja kuni A-finaali lõpuni. Andreas Bakkerud ütles enne finaali: „Mul on hea meel olla liidripositsioonil ning olen end terve nädalavahetuse kindlalt tundnud.“ Pärast finaalsõidus jokkeritasku läbimist ei olnud norrakal enam jõudu Rakhmatullini kinni püüdmiseks. Kolmanda koha teenis Super1600 klassis auga välja soomlane Jussi-Petteri Leppilhalme, kes näitas terve nädalavahetuse jooksul ühtlaselt head tempot.

Touring klassis sekkus esikohamängu Tohill

Touring autode klassis sai etapivõidu Lars Oivind Enerberg, kes esines hästi terve nädalavahetuse jooksul ning ta oli konkurentide jaoks sel korral võitmatu. Siiski sekkus finaalis esikoha heitlusesse iirlane Derek Tohill, kes lõpetas napilt pärast Enerbergi. Tohill sai A-finaali koha pärast üsna kergesti tulnud B-finaali võitu. Kolmanda koha pälvis samuti norrakas Ole Habjorg, oma BMW E87-ga. Hjaborgi eelsõitude ajad olid terve nädalavahetuse jooksul olnud paremuselt teise koha vääriliselt. Finaalis näitas ta samuti end heast küljest, tasuks selle eest Norra etapil kolmas koht.

ERC 2011 aasta Norra etapp pakkus põnevust terveks nädalavahetuseks. Raja ülesehitus ja kvaliteet võimaldas läbi viia äärmiselt põneva ja silmapaistva võidusõidu kõigis kolmes klassis. Õhus oli elektrit ning koos päiksega särasid ka noored rallikrossi ässad. Järgmine etapp sõidetakse tuleval nädalavahetusel Rootsis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toimetas: Eili Koitla