Liguri ja Saluri sõidust FIA/IMG Euroopa mv 9. etapist Saksamaal – EST RX

Liguri ja Saluri sõidust FIA/IMG Euroopa mv 9. etapist Saksamaal

21.-22. septembril 2013.a toimus Saksamaal, Hamburgi lähistel FIA/IMG Euroopa meistrivõistluste 9. ja viimane etapp rallikrossis. Eestlastest olid stardis Super1600 klassis Janno Ligur (Škoda Fabia) ja Siim Saluri (Citroen C2) ning SuperCar klassis Sten Oja (Mitsubishi EVO).

Kõigile, kes 22. septembril jälgisid ülekannet internetist Saksamaa etapi kohta, said aimu, kui kiire ja kurviline on see rada. Siim Saluri kommenteeris rada: “Buxtehude rada tundus alguses aeglasena,kuid juba treeningsõitudes sai see arusaam ümber lükatud. Rada oli ikkagi suhteliselt kiire ja sai enamus kurve täisgaasiga võetud. Eestis on ka mõni kiire rada, kuid seni minul sõidetud Euroopa mv radadega väga Eesti omasi võrrelda ei saa.” Janno Ligur ütles, et talle väga meeldis Saksamaa rada, kuna see oli hästi kiire ja tehniline ning seal saab “autol laulu lahti lasta”.

Mõlemad noormehed võrdlesid konkurentsi Euroopa mv viimasel etapil Rootsi etapiga.

Janno Ligur kirjeldas võistlusi: ” Esimese eelsõidu nurjas rehvi purunemine, millest tulenevalt ka alles 17.aeg. Ülejäänud sõidud läksid hästi, sain 10. koha. Halb asi selle kümnenda koha puhul on see, et startida tuleb alati kõige väljast ning väärtuslikud sekundid lähevad esimese ringiga kaduma. Auto pidas seekord Saksamaal vastu väga hästi, leidsime ka järjest paremaid seadistusi, jõudsin ringiaja põhjal põhimeestega samale pulgale. Saksamaal oli poolfinaal minu põhieesmärgiks ning suutsin ka selle jällegi täita. Finaal kujunes väga pingeliseks, finišeerisime suures puntras ning kahjuks jäi finaalist pool sekundit puudu. Poolfinaalide peale kokku oli mul 7. aeg, aga kuna IMG sarjas saad lõppkoha sellejärgi kui liidetakse terve nädalavahetuse eest saadud punktid, siis tulemuseks oli 12. koht. Suurt rõõmu tegi see, et võrreldes aasta algusega, suutsin sõita juba võrdselt põhitegijatega ja üldarvestuse 12. koht on ka väga hea.”

Siim Saluri kommenteeris enda sõite: “Esimeses eelsõidus oli esimeses kurvis sigimist-sagimist,mille tõttu sai ootamatult auto katuse peale. Peale seda tegid mehaanikud Timo ja Kristen kõva töö 30 minutiga,et saaks kuidagimoodi teise eelsõidu ära sõita ning mingi aja kirja saada. Kolmandas eelvoorus sujus kõik hästi ja sai tulemus ilusti ära sõidetud. Neljandas eelvoorus ei õnnestunud start nii hästi ja sinna see aeg ka jäi.”

Mõlemad noormehed olid väga rahul mehhaanikute ja meeskonna tööga, autod pidasid kenasti vastu, sest enne etappi tehti ka suured ettevalmistustööd.

SuperCar klassis võistelnud Sten Oja on oma võistlusi Saksamaal kommenteerinud läbi facebooki järgmiselt: “Kolmanda eelsõidus sain historicu kohta viimasel ringil üsna tasemel aja. Jokeris käimine liitis ringile kuskil 2-2,5 seki. 3. eesõit oli probleeme sidesüsteemiga ja jäi jokeris käimata! 4. eelsõit edenes kuni viimase ringini ideaalselt, kuni tekkis probleem parema esimese pidurisuportiga ja suure hulga kruusaga, mille suutsin ratta külge haakita! Ebaõnn.”

Saksamaa etapiga tõmmati joon alla 2013.a FIA/IMG Euroopa meistrivõistlustele. Juba järgmisel nädalal toimub FIA sügisene koosolek, kus eeldatavalt langetatakse ka otsus 2014.a meistrivõistluste kohta. Nimelt peaks selguma, kas järgmisel aastal korraldatakse endiselt euroopa või hoopis maailma meistrivõistlusi.