Laitses tulid poodiumi kõrgeimatele astmetele kaks eestlast ning kaks soomlast – EST RX

Laitses tulid poodiumi kõrgeimatele astmetele kaks eestlast ning kaks soomlast

Olerex Eesti meistrivõistluste sari jätkus LaitseRallyPargis, kus olenemata vihmast sai jälgida huvitavaid võistlussõite.

SuperCar klass erines tavapärasest võistlejate nimekirjast. Kaasa sõitsid ka soomlased Riku Tahko (MINI Countryman) ning Mika Trogen (Ford Fiesta Mk7). Riku Tahkole oli Laitses võistlemine edukas, võites kolmest eelsõidust kaks ning finaalis võttis ta etapivõidu. Teisele kohale sõitis end välja Priit Karjus (Mitsubishi Lancer Evo) ning kolmandale Oliver Oberg (Subaru Impreza).

Soomlane Sami-Matti Trogen tuli rajale SET Promotion tiimi võistlusautoga Renault Twingo. Antud masinaga võistles Trogen ennast välja Super 1600 finaali. Junior1600 klassi esimene koht: Sami-Matti Trogen. Teisele kohale platseerus Marko Andreas Muru (Honda Civic) ning kolmandale venelane Pavel Krishevsky (Lada Samara). Enne Laitse etappi klassi liider Georg Orr (Peugeot 206) aga sai sõita ainult mõned ringid, kui rike siduriga jättis tema võistluspäeva sinnapaika.

Janno Ligurile (Škoda Fabia) oli Laitse etapp taas edukas. Kolmest eelsõidust kolm võideti, lisaks oli Ligur ka esimese poolfinaalis võidukas ning ka etapivõit kuulus samuti talle. 2016.aasta hooajal on Janno Ligur võidu võtnud kuuest etapist kuus. Super1600 klassi teine koht Janno Õis (Honda Civic) ning kolmanda koha sai Mirko Usin (Lada Samara).

TouringCar klassi konkurentsis oli täna tugevaim Kalmer Vaht (Lada 2101), kes võitis kolmest eelsõidust kolm. Lisaks edukale esimesele poolfinaalile, võttis Vaht ka klassi etapivõidu. Margo Soomets (Ford Escort RS) võitles ennast finaalis rivi lõpust teisele kohale. Kolmandale kohale platseerus kohalik Siimo Suvemaa (BMW 320).

Olerex Eesti meistrivõistluste sarja seitsmes etapp, mis on ühtlasi ka viimane sel hooajal, sõidetakse 10.septembril Kulbilohu rallikrossirajal.