Kulbilohu etapp oli kuum! – EST RX

Kulbilohu etapp oli kuum!

Laupäeval Elva lähistel Kulbilohu rajal toimunud rallikrossisarja Olerex Eesti meistrivõistluste 1. etapp tõi uusi võitjaid ja uusi sõitjaid.

Neljas võistlusklassis osales 32 rallikrossisõitjat, nende hulgas oli lisaks Eesti autosportlastele sõitjaid Soomest, Lätist ja Venemaalt. Kuum ilm ja mürisevad mootorid meelitasid raja äärde rekordarvu pealtvaatajaid. Ligi 4000 rallikrossisõpra said tõelise autospordielamuse, sest sellele etapile jagus katuseid ja raevukaid möödasõite rohke kui küllaga.

Kõige arvukamalt oli osalejaid klassis Super1600, kus koos sarja noorsõitjatega jagas esimese etapi punkte 16 sõitjat. Sarja korraldajad on rahul tõsiasjaga, et rallikrossi noorteklass on hakanud kosuma. Sedakorda oli  kohal 5 noorsõitjat. Rallikrossi noortesarjaga liitus vahetult enne võistluspäeva ka Venemaa noormees Pavel Krichevskyi. Noor sõidumees oma Lada Samaraga esimesel Eestis sõidetud etapil poodiumile ei jõudnud, oli selle üle siiralt üllatunud. „Siinne tase on üllatavalt kõrge. Olen kindel, et Pavel jätkab siinses võistlussarjas, sest siin on võimalus areneda ja sõitjana  kogemusi saada,“ kinnitas Pavel Krichevskyi esindaja. Noorteklassi  head taset näitab fakt, et kaks noorsõitjat jõudis välja Super1600 klassi poolfinaalidesse.

Klassis Super1600 oli konkurents väga tihe. Oma Euroopa ja maailmameistrivõistlustest ette valmistatud Škoda Fabiaga oli rajal Janno Ligur, kes kolmes eelsõidus näitas väga kiireid  sõiduaegu, võites kõik kolm eelsõitu suure eduga. Ligur võitis kindlalt ka oma poolfinaalsõidu, kuid siis õnn pöördus. Finaalsõidu stardirivi esireast startima pidanud  Ligur palus ootamatult enne starditulede süttimist 3 minutit varuaega. Masin veeres boksi ja publik ootas hinge kinni pidades, kas liider sealt ka rajale naaseb. Ligur jõudis küll õigeks ajaks stardijoonele, kuid finaalsõidust siiski asja ei saanud. Rike pidurisüsteemis rikkus päeva liidri etteaste ja nii tuli tal leppida finaali viimase kohaga. Finaali võitis Andre Kurg, kes sel etapil oli sõitmas veel oma vana, kuid kiire Lada Samaraga.

„Päev kulges päris hästi ja lõppes veelgi paremini. Tehnika toimis ja  finaal õnnestus lausa võita. Seda küll pisut tänu konkurentide ebaõnnele, aga olen siis väga rahul,“ kommenteeris Kurg oma tulemust.

Ka Andre Kurel on lähiajal valmimas uus võistlusauto. Tema uus ligi 200 hj mootoriga Škoda Fabia on  juba seadistamisel. Sõitja sõnul  ei ole ta kindel, et järgmisel etapil Piirojal ta juba uue masinaga saab rajale tulla, aga meeskond annab endast selleks parima.

Teisena ületas klassi Super1600 finaalis finišijoone Priit Rebane  ja kolmanda koha saavutas eelmise aasta selle klassi meister Arvo Kask.

Noorteklassis viis võidukarika koju esimest hooaega Eesti rallikrossis kaasa tegev Läti noorsõitja Ingus Beljakovs. Teise koha saavutanud Robert Reinsalu pakkus publikule vaatemängu, keerates stardisirgel oma Ford Ka üle katuse. Meeskond tegi boksis head tööd ja peagi oli noormees taas stardis. Päeva lõpuks saavutatud II koht andis nii sõitjale kui meeskonnale põhjust rahuloluks. „Ühe etapiga mitu asja tehtud – katus, eelsõiduvõit ja poodiumikoht,“ oli tema isa Valdur Reinsalu päevaga igati rahul. Kolmanda koha sai noorteklassis Mihkel Varul.

Tagaveoliste klassis ehk klassis Touring Car oli rajal eelmise aasta meistritiitlit kaitsmas Kalmer Vaht, kel tuli aga poodiumile saamiseks  tublisti pingutada. Hoolimata Vahi pingutustest tuli tal 1. etapil leppida teise kohaga. Võitjaks tuli tagaveoliste klassis Ruve Veski. Tema must BMW suutis siiski Kalmer Vahi VAZ-i selja taga hoida, kuigi Kulbilohu rahva jaoks kohalik mees raevukalt teda igal ringil ründas – poodiumi kõrgeim aste jäi eelmise aasta meistrile püüdmatuks. Kolmanda koha  saavutas Margo Soomets.

Rallikrossi kõige võimsamate masinate klassis, klassis SuperCar saavutas etapivõidu soomlane Marko Jokinen. Soomlase taltsutada oli Reinsalu Spordi poolt ette valmistatud Ford Fiesta Mk7. Jokinen kiitis Kulbilohu rada, head masinat ja suurepärast võistlust. Emotsioonid olid nii head, et Marko Jokinen plaanib ka Piirojal taas rajal olla. „Marko ei ole kaks aasta vahepeal võistlustel osalenud ja seda enam nautis ta nüüd sõitu ja oma etapivõitu. Ta tunnistas, et oleks tahtnud veidi rohkem autoga tutvuda ja trenni teha, kuid lõppkokkuvõttes õnnestus kõik ülihästi,“ vahendas soomlase emotsioone tema konkurent ja meeskonnakaaslane Andri Õun.

Teise koha võitles hoolimata eelsõidus tehtud katusest Ranno Bunsen. Kolmanda koha punktid meistrisarjas sai Kulbilohus Sten Karuks.