Kokkuvõte Höljesest: Siim Saluri pääses finaali – EST RX

Kokkuvõte Höljesest: Siim Saluri pääses finaali

FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy sari toimus sel nädalavahetusel Rootsis, Höljeses.

Super1600 klassis pääses poolfinaali ainukesena Siim Saluri(Renault Twingo), kes teises poolfinaali sõidus saavutas kolmanda aja, mis tagas edasipääsu finaali. Finaalis aga pidi Saluri leppima kuuenda kohaga, mis on sellegipoolest tubli sooritus.

Andre Kurg(Ford Ka) oli esimene, kes jäi poolfinaalist välja. Temale jäi Höljeses toimunud etapi 13. koht ning teenis sellega ka oma esimesed sarja punktid.

Janno Ligurit(Škoda Fabia) kimbutasid läbi päevade mitmesugused probleemid(reedel purunes automootor ning laupäeval neljandas sõidus konkurendi tagantotsa sõidust purunes rehv). Rootsi etapilt Ligurile 21.koht ning punktitabelis langes ta viiendale kohale.

Klassi Super1600 üldine punktitabel:

1 ULRIK LINNEMANN PEUGEOT 208 62
2 KRISZTIÁN SZABÓ ŠKODA FABIA 61
3 TIMUR SHIGABUTDINOV RENAULT TWINGO 52
4 ARTIS BAUMANIS RENAULT TWINGO 45
5 JANNO LIGUR ŠKODA FABIA 37

SuperCar WRX klassis peale nelja eelsõitu asus punktitabeli esiotsas Johan Kristoffersson(Volkseagen Polo).  Janis Baumanis(Ford Fiesta) poolfinaalis saavutas neljanda aja, jäädes napilt finaalist välja. Võitjaks tuli norrakas Andreas Bakkerud(Ford Focus RS), kellele järgnesid Sebastien Loeb(Peugeot 208) ning Timmy Hansen(Peugeot Hansen).

Üldine punktitabel klassis SuperCar WRX:

1 car MATTIAS EKSTRÖMAUDI S1 142
2 car PETTER SOLBERGCITRÖEN DS3 137
3 car ANDREAS BAKKERUDFORD FOCUS RS 110

Klassi SuperCar EM-arvestuses võttis võidu taas Kevin Hansen(Peugeot 208), teise koha sai Fredrik Salsten(Peugeot 208) ning kolmanda Tommy Rustad(Peugeot 208). Punktitabel peale Höljese etappi:

1 KEVIN HANSEN PEUGEOT 208 87
2 TORD LINNERUD VOLKSWAGEN POLO 64
3 JÉRÔME GROSSET-JANIN PEUGEOT 208 58

TouringCar klassis aga saavutas esimese koha Ben-Philip Gundersen(Ford Fiesta), teiseks tuli Magda Andersson(Ford Fiesta) ning kolmanda koha saavutas Petter Brauten(Opel Corsa).

TouringCar üldine punktitabel:

1 BEN-PHILIP GUNDERSEN FORD FIESTA 72
2 MAGDA ANDERSSON FORD FIESTA 61
3 FREDRIK R.MAGNUSSEN FORD FIESTA 54

RXLites klassivõidu võttis Simon Olofsson, teisele kohale tuli Cyril Raymond ning kolmandale Johan Larsson.