Janno Ligur jätkab rallikrossi Euroopa meistrivõistlustel heas hoos – EST RX

Janno Ligur jätkab rallikrossi Euroopa meistrivõistlustel heas hoos

Rallikrossi maailmameistrivõistluste ja Euroopa meistrivõistluste järjekordne etapp sõideti möödnud nädalavahetusel Rootsis, Höljese rajal. Osa eelmisel etapil Soomes startinud Eesti sõitjatest liikus edasi ka Rootsi ja nii olid Euroopa meistrivõistluste klassis Super1600 stardis Janno Ligur ja Siim Saluri ning sama sarja Touring Car klassis Ruve Veski. Parima tulemuse sai kirja Ligur, kes jõudis taas finaali ja sai seal viienda koha.

Nelja eelsõidu järel oli Ligur kuues. Tema parimaks eelsõiduks oli kolmas, kus ta oli neljas ja sellega oli koht poolfinaalis olemas. Siim Saluri jäi kahjuks esimesena poolfinaali ukse taha, poolfinaalikoht jäi kahe punkti kaugusele.

Ligur jätkas hea hooga ka poolfinaalis, kus sai teise koha ja sellega ka kindla pääsu Höljese etapi finaali. Finaalis kuulus Ligurile, kes nädal varem oli neljas, sel korral viies koht, etapi võitis Sergei Zagumennov, kes võitis ka poolfinaali, kus Ligur teine oli.

Janno Liguri enda kommentaar Rootsi etapist Facebooki seinal: “Esimesel päeval esimeses kahes eelsõidus ei olnud me leidnud autole head seadistust ning platseerusime 9. ja 7. kohale. Kolmas eelsõit oli kõik täpselt paigas ja tulemuseks enda eelsõidu võit ja eelvooru paremuselt 4. aeg. Pühapäeva hommikul warmupil näitasin 3. aega ning tunne oli hea viimasesse eelsõitu startides. Oli kõvasti pusimist, kaotasime kõik parajalt sekundeid, lõpetasime stange-stanges ja tulemuseks alles 12. aeg. Peale eelsõite asusin 6. kohal, startisin teises poolfinaalis. Start õnnestus hästi ning olin teises kurvis teisel kohal ja suutsin seda ka hoida kuni viimase ringi viimase kurvini, kus lätlane Baumanis sõitis mulle vasakusse taga nurka sisse ja pääses tänu sellele mööda. Kohtunikud karistasid lätlase manöövrit musta lipuga ehk lätlane tõsteti poolfinaali viimaseks. Finaali sain startida tänu sellele teisest reast. Stardi tegin korraliku- hoidsin esimesed kaks ringi kolmandat kohta. Kaks eesolevat konkurenti Zagumennov ja Smetana põrkasid kokku ja kasutasin seda kohe jokkeri võtmiseks. Peale jokkeri võtmist olin kolmandas kohas kinni ning eesolevale Smetanale piisavalt lähedal, et temast jokkeriga mööduda. Kolmandal ringil peale esimest kurvi kiilus gaasipedaal kinni ning tänu sellele lõhkusin süütekatkesti anduri. See tähendas seda, et käike alla poole enam vahetada ei saanud ning otsustasin neljanda käiguga edasi sõita, tulemuseks viies koht. Peale sõitu leidsime ka gaasipedaali kiilumise põhjuse, vedru, mis tõmbab gaasitrossi tagasi oli purunenud. Kuid viies koht on hea tulemus ning andis hea enesetunde enne Belgia etappi, mis toimub järgmisel nädalavahetusel! “

Sarja üldarvestuses on Ligur kümnes (44 p) ja Saluri 16 (14 p). Liider on Zagumennov (130 p).

Tagaveoliste autode klassis oli Ruve Veski peale eelsõite 18 ja edasi poolfinaalidesse ei pääsenud. (ralli.local andmetel oli Ruve Veski autol juba esimeses kolmes eelsõidus probleeme käigukastiga ja neljandasse eelsõitu otsustas Ruve mitte minna).

Võimsate Super Car autode MM-etapi finaalis oli parim DTM ringrajasarja sõitja Mattias Ekström, kes kodupubliku silme all jättis selja taha kaks Norra sõitjat, Andreas Bakkerudi ja Petter Solbergi. Neljas oli sarja liider Reiniss Nitišs Lätist.