Hooaeg 2012 tõi Siimule esimese „katuse“ – EST RX

Hooaeg 2012 tõi Siimule esimese „katuse“

„Üldiselt võib hoajaga rahule jääda! Tehnika pidas hästi vastu (väljaarvatud hipodroomil), kui seda just ise ära ei lõhkunud. Tegelikult olid plaanid ikka natuke suuremad ja ootused kõrged, sest sai tehtud kallis ja hea mootor, aga sai kiirelt selgeks, et ainult sellega ei sõida,“ räägib Sündema möödunud hooajast.

Ilmselt ei vaidle ükski pealtvaataja vastu, et oli näha, kuidas mees üritas igal etapil anda endast kõik, et sekkuda Vahti ja Pukki võitlusesse. Kahjuks veel sel aastal see tal õnneks ei läinud. Kindlasti sai üheks takistuseks Siimule tema masin, millel on tänavaauto käigukast, vedrustus ning on see ka liiga raske- kõik see kiirele sõidule kaasa ei aita. Kuid mees ei varja, et lisaks tehnika puudujääkidele jääb midagi ka siiski veel vähese sõidukogemuse taha. „Eks on vaja veel kogemusi koguda, võrreldes tublide, kiirete konkurentidega on minu võidusõidu kogemus (autoga)olematu. Teeme kõik võimaliku, et kiiremaks saada!“ ütleb Sündema.

Rääkides veel möödunud hooajast, siis oma lemmikuks peab ta senini sõidetud radadest Piiroja, olenemate sellest, et seal ka tema elu esimene katus tehtud sai. Viimast sündmust peab Siim ka oma hooaja kõige eredamaks hetkeks, mida praegugi meenutada. „Piiroja rajal toimib meie suures osas tänavaauto kõige paremini.“

Siimul rallikrossile käega lüüa plaanis ei ole, kui just majanduslikud olud takistama ei hakka. „Tahtmine sõita on kõva! Ja kui jätkame, siis ikka sama autoga. Plaanis on tegeleda nende probleemidega, mis põhjustavad põhikonkurentidest aeglasemat kulgemist rajal. Eks ole näha, mil määral nende asjadega tegeleda saame,“ räägib sõitja.

Talvised plaanid on Siimul ja tema meeskonnal veel lahtised. Proovitakse tegeleda autoga nii palju kui võimalik, et seda järgmiseks hooajaks vormi saada. Samas kui küsisin mehelt, et kas ta ka jäärada proovib, siis sain rõõmsa vastuse: „Võtame päev korraga ja vaatame mis saab. Tegelikult tahaks piiki proovida küll!“