Esimene eelsõit näitas nii mõndagi – EST RX

Esimene eelsõit näitas nii mõndagi

Kouvolast Euroopa meistrivõistlustel rallikrossis saame ära tuua esimese eelsõidu tulemused. Sõiduvoor algas enam kui üllatuslikult. Klassis Super1600 läksid esimeses sõidus rajale nii Janno Ligur kui ka Siim Saluri. Nendega koos veel ka lätlane Reinis Nitišs, nii et võis lausa öelda, et sama pilti oleme näinud ka Eesti meistrivõistlustel. Sõidu võitis Läti noorsõitja Nitišs, Ligur finišeeris tema järel, kuid siis algasid segadused. Nimelt tulid sõitjatelt arvamused, et rajal olev trampliin on liialt ohtlik ehk raju, nagu ütlesid kohalikud kommentaatorid ja nii otsustasid korraldajad rada muuta. Kulus ligi tund enne kui ohtlik koht siledamaks lihviti ja et kõigil oleks võrdsed rajatingimused, siis tuli esimene sõit Super 1600 klassis kordamisele. Seega oli kohapeal oleval rohkearvulisel Eesti publikul võimalus Ligurit ja Salurit veel kord stardis näha. Ligur tegi kordussõidus väga hea stardi ja näitas, et iga ringiga tema enesekindlus uue auto taltsutamisel kasvab. Kuigi sõiduvõidu võttis selgi korral veel Nitišs, astus Ligur talle vägagi kõvasti kandadele. Ka Siim Saluri tegi rajal head tööd, lõpetades sõidu neljandana.

Super 1600 klassi 1. eelsõiduvooru võitis Soome publiku suureks rõõmuks ajasõitude kiireim mees Teemu Suninen, teine oli Joni Wiman ja kolmas Jussi-Petteri Leppihalme. Janno Ligur  sai 15. ja Siim Saluri 18. koha. Kokku on selles klassis 20 võistlejat.

Klassis SuperCar oli eestlastel taas põhjust  hõiskamiseks. Sten Oja tegi omas sõidus hea stardi, püsis ringi konkurentide kannul kolmandal positsioonil ja võttis siis kiirel tagasirgel, vahetult enne nn ohtlikku trampliini ette rünnaku ja läks sõitu juhtima. Liidrina omas sõidus ta ka lõpetas. Kokkuvõttes esimesest päevast Ojale 10. koht. Andri Õun lõpetas päeva 19., Jarmo Võsa 20. ja Valdur Reinsalu 22. kohal. Klassis SuperCar kolm kiireimat olid Tanner Foust, Lian Doran ja Mats Lysen.

Üldiselt võib eestlaste jaoks esimest päeva Kouvolas pidada kordaläinuks. Tehnika kestab ja mehed lähevad järjest enesekindlamaks.

Homme juba kell 10.30 alustatakse teise sõiduvooruga. Pöidlad pihku Eesti rallikrossisõbrad, et homme oleks põhjust siit Kouvolast veelgi paremaid uudiseid edastada.