EKV jäärajasõidus Baltyre karikatele sari sai alguse Võrtsjärvel 163 võistlejaga – EST RX

Eesti Karikavõistlused jäärajasõidus 2017 Baltyre karikatele sai alguse 14. jaanuaril Võrtsjärvel, mil sõideti sarja esimene etapp. Kokku oli võistluspäeval stardis 163 võistlejat: tänavarehvidega 121 ning piikrehvidega 42. Võistlusraja pikkuseks oli 3340 meetrit ning võistluse direktori Johannes Siku valmistatud rada oli kiire ja tehniline.

EKV etapil võistlesid ka Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis osalejad: Georg Orr (noored), Arvo Kask (2WD-esivedu, krosskart), Andre Kurg (2WD-esivedu, 4WD Mini), Riho Loit (2WD-esivedu, Siim Sündema (2WD-tagavedu, 2WD-Sport), Marten Teppan (2WD-tagavedu, 2WD-Sport), Rain Lellep (2WD-tagavedu). Klassides 4WD ja 4WD-Sport osales Rallycross Challenge Europe sarja SuperCar klassi kolmanda koha omanik Mart Tikkerbär.

Noorte klassis saavutas etapivõidu Georg Orr (Lada Samara), kes lõpetas kõik kolm sõiduvooru esimesena. Teiseks tuli Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt) ning kolmandaks Martin Kio (Lada Samara).

Naiste võistlusklassis oli varasematel aastatel endale esikoha kindlustanud Piret Gilden (Volkswagen Golf), kuid sel etapil pidi ta leppima teise kohaga. Poodiumi esimesel astmel asus Maria Roop, kes Võrtsjärvel startis uue võistlusautoga Ford Ka. Kolmanda koha saavutas Siret Räämet (Lada Samara).

Klassis 2WD-esivedu startis võistluspäeval 40 sõitjat. Tihedas konkurentsis tuli võitjaks Kristo Selleke (Volkswagen Polo), kellele järgnesid Dauri Demant (Volkswagen Golf) ja Andres Kutsar (Volkswagen Golf).

Klass 2WD-tagavedu oli samuti populaarne, kuna võistlemas oli kolmkümmend võistlejat. Tuleb välja, et esikolmiku võistlusautod on Toyota MR2-d. Mehis Kiiver kindlustas endale võidu kahe esimese vooruga. Kolmandas voorus Kiivril aega kirjas pole. Poodiumi teisele kohale tuli Rainer Umbleja ning kolmanda koha võttis Jüri Hinsberg.

4WD Mini klassi kokku kuue sõitjaga valitses tugevalt Enn Sups (Honda Civic). Voorude pingereas, kus kõigi tänavasõidu rehvidega sõitjate ühe ringi ajad kirja said, oli Enn Sups kõigi kolme esiotsas ning ka aegade poolest stabiilne (3.39.662; 3.38.975; 3.38.493). Teise koha saavutas Meelis Liis ning kolmanda Taavi Liis, kelle võistlusautoks oli Daihatsu Charade.

Klassis 4WD oli esimese ning kolmanda vooru esikoha järel Alar Rosenberg (Subaru Impreza) etapi võitnud. Teise koha kindlustas endale Mart Tikkerbär (Mitsubishi Lancer Evo). Teise vooru esikoha võttis Albert Veesaar (Mitsubishi Lancer Evo), kes pärast sõidetud voore tuli kolmandaks.

Pärast kolme vooru tänavarehvidega sõitjatele ning autasustamist algas tutvumisring juba tunduvalt kiirematele masinatele.

2WD-Sport klassis sõitis kindla käega Romet Tsirna (Honda Civic), kes saavutas kõigi kolme vooru esikohad. Lada Samaraga võistelnud Marko Kasepõld finišeeris poodiumi teisel astmel ning kolmandale kohale tuli Erich Unt (Volkswagen Golf).

Klassis 4WD-Sport võis näha tihedat rebimist esikolmikus, millest väljus võitjana Antti Kangro (Mitsubishi Lancer Evo), kellele järgnesid Aare Pukk (Subaru Impreza STI) ning Mart Tikkerbär (Mitsubishi Lancer Evo).

Uueks võistlusklassiks on Krosskart. Kokku oli rajal sõitmas üksteist võistlejat. Samas klassis proovis kätt ka Arvo Kask, kes hiljem kommenteeris, et tulevikus on plaan ikka oma liistude juurde jääda. Poodiumi kõrgeimale astmele tuli Eero Nõgene. Teise koha saavutas Kaido Tamm ning kolmanda Ahti Sei.

TULEMUSED

Eesti Karikavõistlused jäärajasõidus Baltyre karikatele teine etapp toimub 21. jaanuaril Võrtsjärvel.