EKV jäärajasõidus Baltyre karikatele III etapp sõideti Viljandis – EST RX

EKV jäärajasõidus Baltyre karikatele III etapp sõideti Viljandis

Eesti Karikavõistlused jäärajasõidus 2017 Baltyre karikatele kolmas etapp sõideti 11. veebruaril Viljandi järvel, kus võistluspäeval oli kokku startimas 138 võistlejat.

Tavapäraselt alustasid hommikul võistlust tänavarehvidega sõitjad.

Noorte klassis saavutas võidu Kärolin Soolepp (Peugeot 206), kellele järgnesid Joonas Palmisto (VW Golf) ning Tom Adamson (VW Golf).

I etapil Võrtsjärvel toimunud võistlusel Piret Gildeni alistanud Maria Roop (Ford Ka) jätkas võidulainet ka sel korral, saavutades võidud kõigis kolmes voorus. Teiseks tuli naiste võistlusklassis Liis Talivere (Honda Civic) ning kolmandaks Kärolin Soolepp.

2WD esivedu võistlusklass tõi rajale lausa nelikümmend neli masinat. Kõigi kolme vooru esikohad tõid Andre Kurele (Honda Civic) kaasa ka etapivõidu. Teise koha saavutas Kristo Selleke (VW Polo) ning kolmanda Eero Labotkin (VW Golf).

Mairo Kägu (BMW 318) saavutas esikoha klassis 2WD tagavedu, kellele järgnesid Rainer Umbleja (Toyota MR2) ning Eke Nurm (Toyota MR2).

4WD Mini klassi valitses Honda Civicuga sõitev Enn Sups, kellele ka kõigi kolme vooru võidud. Teiseks tuli Meelis Liis ning kolmandaks Andre Kurg.

Tänavasõidurehvidega sõidud lõpetas klass 4WD, kus võitjaks tuli Mihkel Mürk (Mitsubishi Lancer Evo). Poodiumi teise koha saavutas Silver Loorits (Subaru Impreza) ning kolmanda Albert Veesaar (Mitsubishi Lancer Evo).

Kuus võistlusklassi, 111 sõitjat, kolm vooru põnevaid sõite – aeg autasustamiseks.

Kõigi tänavasõidu rehvidega võistlejate paremusjärjestust ning aegu saab vaadata SIIT.

Peale seda juba toimusid prooviringid kolmes piikrehvidega klassis ning võistlus võis alata.

Speedcar Xtreme’d võistlesid kiireimas klassis (Krosskart). Klassivõidu võttis Raul Orav, kellele järgnesid Eero Nõgene ning Alar Palla.

2WD-Sport klassis jätkas võidulainet Romet Tsirna (Honda CRX), kes võttis etapivõidu ka Võrtsjärvel toimunud võistluselt. Teise koha saavutas Lada Samaraga sõitnud Marko Kasepõld ning kolmanda Erich Unt (VW Golf).

Klassis 4WD-Sport oli kahe esimese vooruga selge, et võitnud on Aare Pukk (Subaru Impreza). Teine ning kolmas koht saadi teada peale kolmandat vooru. Are Uurimäe oli piisavalt kiire ning võttis etapilt teise koha ning kolmanda koha saavutas Heiti Mitt, jättes napilt seljataha Mart Tikkerbäri.

Kõigi piikrehvidega klasside paremusjärjestust ning voorude aegu saab vaadata SIIT.