Eestlased juba homme Norras Euroopa meistrivõistlustel võistlemas – EST RX

Eestlased juba homme Norras Euroopa meistrivõistlustel võistlemas

Möödunud nädalavahetusel käisid lausa neli eestlast võistlemas Soomes, Kouvola rallikrossirajal. SuperCar klassis esindas eestlasi Andri Õun ja Valdur Reinsalu ning Super1600 klassis Siim Saluri ja Janno Ligur. Teatatavasti purunes eelmisel hooajal esimese eestlasena punkte teeninud Janno Liguri mootor juba võistluste algusfaasis. Rallikross tegi juttu praeguseks enim Euroopakate punkte kogunud Siim Saluriga Super1600 klassist ja Andri Õunaga SuperCarist.

Siim sai kokkuvõttes oma klassis 11. koha, teenides ka 8 punkti. Uue süsteemi järgi pääsevad poolfinaalidesse eelsõitude 12 parimat, jagatuna kaheks kuueseks grupiks. Saluri jäi oma sõidus viiendaks, mis vanade standardite järgi tähendaks B-finaalis võistlemist. Siimu sõnul umbes sellist tulemust nad ootasidki: „Arvata oli, et sedasi läheb. Viimase piiri peal sõitmise kogemusi ja auto seadistamise oskusi jäi veel veidi puudu,“ sõnas Citröen C2 S1600 masinaga võistlev Saluri. Eriti hästi tuli see välja näiteks esimeses kurvis, kus mingil juhul gaasi maha lasta ei tohi – põrka kasvõi konkurentidega kokku ja lenda või rajalt välja. Huvitaval kombel tuli välja, et tema auto karterikaitse on 4,5kg liiga raske ja seetõttu ühe eelsõidu tulemus ka tühistati. Viga kõrvaldati ja võistlus jätkus.
„Oma ringiajaga jäin ma rahule, eelkõige jäi vajaka stabiilsusest – kogemuste asi. Järgmisel korral ootan rohkem endasuguseid võistlejaid, kellega saaks rinda pista. Esikümme on ikka pikaaegasete kogemustega täielikud profid, kellega sõitmine muidugi õpetab väga palju. Soovitan kõigil teistelgi eestlastel suunata pilk tulevikku ja tulla üksikutele Euroopa etappidele sõitma!“ rääkis Siim. Järgmine Euroopa võistlus, kus ta osaleb on 6-7. juulil toimuv Rootsi etapp. Norra kahjuks sel korral veel ei jõuta.

SuperCar klassis Reinsalu Spordi Ford Fiestaga osalev Andri Õun pidas saadud kogemust ülivajalikuks ja lisas enesekindlust juba homme algaval Norra etapil võistlemiseks. „Tunne on enam-vähem, peale esimest eelsõitu tundus, et püüdmatut pole midagi, kuid ühes eelsõidus purunes rattarumm ja kolmandas aga jooksid velgedelt maha kaks rehvi,“ rääkis Andri. Kuna aga arvesse lähevad kõik neli eelsõitu, siis väga kõrget kohta püüda oli raske. Euroopa etappidel ei ole ajasõitu, eelsõitudesse loositakse ja sedasi õnnestus eestlasel startida näiteks Tanner Fousti ja Alexander Hvaali vahel. Petter Solbergi ja Brian Deeganiga koos. „Kõige positiivsem oli neljas eelsõit, kus sain kaheksanda aja ning võitlesin soomlase Janne Kanervaga, kellest möödumine oli ka üks päeva naelasid. Norras võistlemiseks lisas see kõvasti enesekindlust!“ arvas Andri, kes kokkuvõttes tänu kahe eelsõidu katkestamisele pidi küll leppima alles 25. kohaga.
Norra rada, millel nimeks „Hell,“ peab ta kindlasti üheks oma lemmikuks. Andri: „Norra rada on super, sinna lähen alati hea tujuga peale ja loodan punktidele ehk vähemalt esimese 16 sekka tulla. Nüüd, kus meie boksitööd korraldab ja kogemusi jagab Kuldar Sikk, on see ka täiesti võimalik.“

Norras toimuva Euroopa meistrivõistluste etapi otseülekannet saab jälgida veebis http://rallycrossrx.com/livestream kodulehel pühapäeval algusega kell 14:00. Tehke seda kindlasti, sest väga tihti just eestlasi (Andri Õun ja Valdur Reinsalu) selliste staaridega rinda pistmas ei näe! Kohal on näiteks mõlemad Solbergid jpt maailma tipud.

Eesti Rallikrossi Komitee soovib mõlemale sõitjale edu!

Pilt: Johan Hendrickx